• Gminny Turniej Wiedzy o BRD

• 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o BRD w Sp 1 w Piszu w grupie wiekowej klas 7-8. Drużyna w składzie: Alan Zawadzki, Kacper Przyborowski-Mościcki, Tomasz Pachucki zajęła II miejsce.

• Dzień Samorządności

• W dniu 12 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole przegląd "Mam Talent". Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs był bardzo wyrównany, ostatecznie jednak  zwyciężyła drużyna chłopców z klasy 7 - Kacper Przyborowski, Łukasz Szczech, Tobiasz Truszkowski, którzy w ciągu minuty wykonali po 25 pompek, drugie miejsce ex eqwo- Amelia Poreda (prace plastyczne) i Oliwier Stypułkowski - gra na instrumencie, trzecie miejsce-Amelia Przestrzelska.

Tego dnia uczniowie zamiast plecaków przynieśli zabawną alternatywę. W konkursie na najzabawniejsze "Nosidło" tytuł Mistrza kreatywności otrzymał Oliwier Stypułkowski , który umieścił swoje podręczniki w beczce na kiszone ogórki.

Ale szkoła to przede wszystkim wiedza i nauka. Zadbaliśmy o to i w tym dniu. Szkolny turniej wiedzy "Jeden z dziesięciu" w kategorii klas 0-3 wygrał Alan Bazydło, zaś w kategorii 4-8 Joanna Duda. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwoju pod każdym względem!

• Publiczna prezentacja wyników autoewaluacji programu  Szkoła Promująca Zdrowie

• W piątek 22 marca 2024 r.  w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań szkoły w zakresie czterech standardów Szkoły Promującej Zdrowie. Prezentacja jest jednym z warunków do uzyskania rekomendacji od koordynatora wojewódzkiej sieci SzPZ przy ubieganiu się  o Krajowy Certyfikat nadawany przez Kapitułę pod patronatem MEN. To niezwykle ważne spotkanie swoją obecnością uświetnili: przedstawiciel organu, dyrektor ZEOSiP-u; wojewódzki koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie;przedstawiciele reprezentujący Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie; panie reprezentujący Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Piszu; dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Piszu; dyrektor  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszu; dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Piszu; koordynator SzPZ z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piszu; koordynator SzPZ ze SP nr. 4 w Piszu; pedagog Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu; prezes OSP Liski;  naczelnik OSP Liski; pielęgniarka szkolna; sołtys Lisek; przewodnicząca Rady Rodziców SP w Liskach; przedstawiciel SU.

Dyrektor szkoły p. Bożena Dębska serdecznie powitała wszystkich uczestników spotkania i poinformowała, że Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki realizuje Program SzPZ od 2010r. W  2011 r. szkole przyznano Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie po raz pierwszy i        po raz drugi w 2017 r., natomiast pierwszy krajowy certyfikat uzyskaliśmy w 2018 r. Przynależność do Warmińsko – Mazurskiej Sieci SzPZ jest wyróżnieniem, a zarazem motywacją do podejmowania dalszych działań na rzecz propagowania zdrowia.  Spotkanie uatrakcyjnił występ uczniów z klas  I-III  oraz z IV -VII.

Kolejny etap  to prezentacja wyników autoewaluacji,  przedstawiona przez szkolnego koordynatora – Bożenę Dębska. Pokaz wyników, mocnych i słabych stron pracy szkoły w zakresie 4 standardów modelu SzPZ to efekt przeprowadzonej przez zespół ds. Promocji Zdrowia ewaluacji i wieloletniej pracy całej społeczności szkolnej. Po zakończeniu autopromocji odbyła się dyskusja, w czasie której goście zabierający głos docenili starania społeczności szkolnej w zakresie szeroko rozumianego zdrowia. Zwieńczeniem dyskusji było podsumowanie wojewódzkiego koordynatora Szkół Promujących Zdrowie p. A. Zdaniukiewicz, która oceniła nasze działania bardzo pozytywnie i udzieliła rekomendacji do nadania Krajowego Certyfikatu SzPZ. Jak przystało na SzPZ spotkanie zakończyło się degustacją zdrowej żywności.