• Lekcja "Poczuj chemię do fizyki"

• 4 kwietnia 2023 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów z firmy „Zaelektryzowani” z Lublina. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.

W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować proste eksperymenty takie jak:

- rura Bernoullego

- wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka,

- właściwości metanu i mieszanki propan-butan,

- powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,

- zabawy z helem.

Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

• Warsztaty świąteczne

• Wiosna jest na świecie! i … pachnie bukszpanem i pyszną wielkanocną paschą!

Tak właśnie jest w naszej szkole, gdzie tradycyjne świąteczne warsztaty plastyczne w dniu 31.03.2023 r. przypomniały nam, że święta są tuż, tuż.

Mieliśmy nie tylko okazję wykonać niebanalne ozdoby świąteczne, ale też miło spędzić czas, jednocześnie z naszymi rodzicami i nauczycielami, co nie zdarza się często.

Było ciepło i wiosennie, wbrew zimowej aurze za oknami. Teraz z niecierpliwością czekamy na święta

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz pani Kasia Grek za przygotowanie warsztatów! To był wspaniały, wspólny czas