• Wizyta Księdza Biskupa Jerzego Mazura w naszej szkole

• Dnia 23.02.2024 r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie - naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Jerzy Mazur w towarzystwie proboszcza parafii Kumielsk Andrzeja Jarząbka.

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitała p. Dyrektor Bożena Dębska. Następnie powitali Gości uczniowie.Zaśpiewaliśmy także pieśń religijną "Barkę", akompaniował uczeń klasy 4 Oliwier Stypułkowski. Po wystąpieniu uczniów Ksiadz Biskup zwrócił się do zebranych w kilku zdaniach, podkreślając, jak wielką wartością dla dzieci i młodzieży jest możliwość nauki i przebywania wśród innych równieśników w szkole.

Za możliwość spotkania się Ksiądz Biskup podziękował Pani Dyrektor szkoły,  oraz wyraził swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom, przede wszystkim za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Podczas tej wizyty Ksiądz Biskup spotkał się również z Gronem Pedagogicznym. Skierował wówczas do zebranych nauczycieli słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie, który zdecydowanie obniża autorytet nauczyciela.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

• Wyjazd na przedstawienie "Shrek"

• 12 lutego 2024 r. klasy 0,I,II i III uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Kolna. Była to kolejna wycieczka organizowana w bieżącym roku szkolnym, pierwszą w drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych podczas wspólnej zabawy na sali zabaw Green Factory, a następnie obejrzenie spektaklu teatralnego Shrek w Domu Kultury w Kolnie poświęconego tolerancji. Spektakl uwrażliwił grupę na problemy otaczającego świata, dostępnie tłumaczył dzieciom jak ważna w życiu jest akceptacja samego siebie i bycie tolerancyjnym wobec innych ludzi. Grupa była zainteresowana, współpracująca i zadowolona z wyjazdu.

• Przedstawienie profilaktyczne "Hejter"

• Każdy, odkąd wszyscy mamy Internet, a zwłaszcza czaty, fora dyskusyjne i możliwość zostawiania komentarzy pod tekstem, zna to słowo HEJT. Tak! Hejtowanie to zjawisko niestety już bardzo powszechne, a przy tym szkodliwe i groźne.

13 lutego 2024 roku uczniowie klas VII - VIII naszej Szkoły mieli okazję zobaczyć w KOKiS Kolno spektakl pt. „Hejter”, który został  zrealizowany przez aktorów z Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl w bardzo emocjonalnym przedstawieniu informował o problemie nienawiści, mówił o aktualnych problemach i skłaniał do szukania rozwiązań.

Warto było, bo przecież kradzież tożsamości i obrażanie w Internecie to problemy, z którymi każdy człowiek (zarówno mały jak i duży) może się spotkać. Jedno jest pewne - hejt będący epidemią cyfrowej nienawiści zaczyna się plenić się jak chwasty, a my musimy umieć stawić mu czoła!

• Przedstawienie Profilaktyczne „dzieci@sieci_”

• 12 lutego 2024 r. uczniowie klas IV –VI wraz z opiekunami wybrali się do KOKiS w Kolnie na przedstawienie profilaktyczne pt. „dzieci sieci_” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiada o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktywność medialna dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, należy więc uczulać młodych ludzi, uświadamiać, rozmawiać z nimi i uczyć ich funkcjonowania we współczesnej sieciowej rzeczywistości. Grupa teatralna ALERT opowiada młodym widzom ciekawą historię, pełną zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań. Spektakl „dzieci@sieci_” opowiada również o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzega też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie.

Pamiętaj KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD !

• Wolontariat w szkole

• Wolontariusze naszej szkoły w październiku  i listopadzie 2023r .przeprowadzili akcję charytatywną o nazwie „Podaj mydło” przeznaczoną dla mieszkańców Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej.  Akcja ta odbywała się w ramach współpracy z poznańską Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Kolejną akcją była „Paczka dla niemowlaczka” to wyprawka, jaką kobiety Afryki dostaną w izbach porodowych, prowadzonych przez polskie misjonarki.   Przekazaliśmy też darowiznę na konto Fundacji. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby innych