• Dzień Przedszkolaka

• 22.09.2023 r. dzieci z  kl."0" miały swoje święto "Dzień Przedszkolaka".Święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.Były gry, zabawy, jedzenie lodów.

• "Sprzątanie Świata" Pisz, Zbiórka Kasztanów dla Marcelinki

• 22 września w godzinach 11.50-12.35 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w "Sprzątaniu Świata" Pisz i jednocześnie wezmą udział w akcji "Zbiórka Kasztanów dla Marcelinki" z Pisza.Uczniowie będa podzieleni na grupy i każda z nich będzie sprzątać swoje wyznaczone miejsce na terenie Lisek.Natomiast uczniowie klas IV,V,VI z nauczycielem wf-u będą zbierać kasztany.Zostaną one przekazane Koordynatorowi całego przedsięwzięcia – st. asp. Adamowi Trzonkowskiemu.Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki Marcelinki z Pisza.

Na zakończenie uczniowie worki ze śmieciami zostawią przy przystanku skąd zostaną zabrane.

Każdy uczeń dostał takze posiłek złożony z owoców, bułki i wody.Środki na ten cel przekazała Gmina Pisz.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci. Zwróćmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci. Często z ust młodych ludzi słyszymy: Jestem do niczego, nic nie potrafię, niczego nie umiem zrobić dobrze. Nie pozwólmy na to, by dzieci w to uwierzyły. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki, który odbył sie w naszej szkole 15 września będzie dniem zmiany. Dniem, w którym skupimy się na rzeczach, w których nasi uczniowie są dobrzy, a także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało im radość.

• 76 rocznica urodzin Patrona

• 9 września, delegacja nauczycieli ze szkoły w Liskach, wzięła udział w uroczystości 76-tej rocznicy narodzin patrona naszej szkoły,bł.ks Jerzego Popiełuszki, w jego rodzinnej parafii w Suchowoli. Wraz z rodziną księdza, przedstawicielami lokalnych władz i delegacjami szkół im. ks. Popiełuszki, oraz tamtejszych mieszkańców, wspominaliśmy życie i posługę naszego orędownika.Modliliśmy się wspólnie podczas Eucharystii, sprawowanej przez biskupa podlaskiego. Wzięliśmy też udział w przepięknym koncercie:" Psalmy pokoju i miłosierdzia ", który był duchową ucztą dla nas słuchających. Bł. księże Jerzy Popiełuszko! Wstawiaj się za nami w Niebie?

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

• 8 września odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy - kl.0-III i IV-VIII.Akcję poprowadziły nauczycielka biblioteki i nauczycielka języka polskiego.Przeczytały fragment powieści i krótko opowiedziały treść książki.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

• Laboratoria Przyszłości

• W czwartek, 7 września 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży - "Laboratoria Przyszłości".W ramach tematu zajęć "Odkryj szkolne moce" uczniowie posługiwali się długopisami 3D, okularami VR, drukarką 3D, mikrokontrolerami.