W poniedziałek 4 maja Szkoła im. Ks. Jerzego Popiełuszki obchodziła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dołożyliśmy wszelkich starań, by było to dla nas wyjątkowe święto. Wydarzenie to miało na celu upamiętnienie jednego z najważniejszych momentów w historii Polski oraz przybliżenie uczniom znaczenia tego święta narodowego.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Nasza Ojczyzna zawsze może cieszyć się nieustanną opieką Matki Bożej, dlatego postanowiliśmy oddać Jej hołd i podziękować za troskę śpiewając tradycyjną polską pieśń "Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo". Historię naszej Ojczyzny przybliżył nam utwór "Historia Polski- 1000 lat chwały".
Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali część artystyczną, na którą składały się: krótka scenka przedstawiająca okoliczności uchwalenia konstytucji oraz pieśń patriotyczna Biało- Czerwone Serce. Występ był starannie przygotowany i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony publiczności.
W trakcie akademii przypomniano najważniejsze informacje dotyczące Konstytucji 3 Maja, podkreślając jej znaczenie jako pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Wychowawczyni klas 4-6 zwróciła uwagę na wartości takie jak wolność, patriotyzm i odpowiedzialność obywatelska. Każdy z nas mógł poczuć się współodpowiedzialny za nasz symbol narodowy jakim jest flaga, przekazując ją sobie z rąk do rąk.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała uczniom i wychowawczyni za przygotowanie uroczystości oraz zachęciła wszystkich do pielęgnowania pamięci o historii naszego kraju.
Obchody przebiegły w podniosłej atmosferze i były ważną lekcją historii dla całej społeczności szkolnej.