• Aktualności

            • Turniej w "Dwa ognie"

            • 29 października br. nasza drużyna złożona z dzieci z klas 1-3 wzięła udział w Gminnym turnieju gry w „Dwa ognie” o puchar Dyrektora ZEOSiP, zorganizowanym w SP nr 4 w Piszu.

              Dzieci rozegrały kilka zaciętych meczów, przywiozły do domu nowe doświadczenia i mocne postanowienie dalszych treningów.

              Bo sport to zdrowie!

            • Promocja czytelnictwa z Kołem Gospodyń Wiejskich w Liskach

            • 25 października 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W spotkaniu wzięły udział Panie  z Koła Gospodyń Wiejskich w Liskach, które przygotowały dla uczniów klas 0-3 literacką niespodziankę.

              Panie z KGW głośno przeczytały dwie znane bajki: „Tomcio Paluch” oraz „Czerwony Kapturek”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści, które były czytane w sposób pełen ekspresji i emocji, co dodatkowo pobudzało ich wyobraźnię.

              Spotkanie miało na celu nie tylko promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, lecz także integrację lokalnej społeczności. Na zakończenie Panie z KGW wręczyły dzieciom drobne upominki, które znajdowały się w koszyczku Czerwonego Kapturka, co sprawiło uczniom wielką radość.

              Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie i nauczyciele podziękowali gościom, wyrażając nadzieję na kolejne tego typu inicjatywy. Spotkanie było ważnym elementem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, mającym na celu zachęcanie dzieci do sięgania po książki oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych.

               

            • Łączy nas piłka

            • 22.10.2024 r. w miejscowości Wydminy odbyły się eliminacje piłki nożnej do wojewódzkich rozgrywek piłkarskich Brały w nich udział drużyny szkolne z regionu:

              Szkoła Podstawowa w Liskach

              Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku,

              Szkoła Sportowa z Ełku,

              drużyna z Olecka oraz dwie drużyny z Wydmin.

              Po zaciętej walce nasi chłopcy z Lisek zajęli 4 miejsce. Brawo

            • Spotkanie autorskie

            • W ramach realizacji działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w poniedziałek 21 października, zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z pisarzem, Panem Przemysławem Jakóbczykiem. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Pan Przemysław Jakóbczyk jest prezesem Fundacji Akademia Samodzielności oraz autorem serii książek o tematyce przygodowo-survivalowej „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie”, „Księga samodzielności czyli  Zuza w tarapatach ”, „Księga samodzielności czyli  Zuza w krainie kangurów” . Główna bohaterka, przeżywa wiele przygód i często musi radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach, korzystając ze sprzętu survivalowego, a także wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę o otaczającym ją świecie. 

              Podczas spotkania pisarz opowiedział uczniom o procesie tworzenia książki – od pomysłu, który rodzi się w głowie autora, aż do momentu, gdy książka trafia do rąk czytelnika. Była to wciągająca opowieść o tym, jak Pan Przemysław dojrzewał do decyzji, by zacząć pisać, skąd czerpie pomysły i inspiracje. Dowiedzieliśmy się również, że główna bohaterka jego książek, Zuza, ma wiele cech jego córki i to ona była pierwowzorem literackiej postaci stworzonej przez autora. Podczas spotkania uczniowie mogli przekonać się, że opisywane w książkach sytuacje survivalowe to nie tylko wyobraźnia autora, lecz rzeczywistość, którą można wykorzystać w codziennym życiu. Dużą niespodzianką było zademonstrowanie, jak wykonać ogrzewacz do rąk z puszki po napoju i świeczki oraz pułapkę na ryby z plastikowej butelki i sznurka. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki i otrzymać dedykację od autora. Był to bardzo ciekawie i miło spędzony czas.

               

            • 40 rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

            • Dziś Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. To święto państwowe wprowadzone w 2018 r. obchodzone w rocznicę porwania i początku męczeńskiej śmierci kapelana "Solidarności" ks. Jerzego Popiełuszki - patrona naszej szkoły. W tym szczególnym dniu, warto również wspomnieć dewizę, którą kierował się w swej kapłańskiej posłudze – „Zło dobrem zwyciężaj”.

            • Ślubowanie pierwszoklasistów

            • „Myśl mi się kręci po głowie taka, że wcale nie wiecie, jaka jest rola prawdziwego pierwszaka…” - a nasze pierwszaki wiedziały!

              11 października br. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z klasy pierwszej udowodniły, że wiedzą na czym polega rola pierwszaka i dzielnie wystąpiły przed społecznością szkoły, odpowiadając na liczne pytania i prezentując znajomość Katechizmu polskiego dziecka. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem. Uff… dobrze jest być pierwszakiem!

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • 11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Justyną Grygorowicz przygotował występ dla nauczycieli. Po tym jak uczniowie klas 2, 3 i 4 złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji DEN mogliśmy podziwiać pokaz, na którym uczniowie chodząc po czerwonym dywanie prezentowali różne typy nauczycieli, z odmiennymi stylami nauczania i podejściami. Nie zabrakło również niespodzianki dla fanów muzyki i tańca. Chętni uczniowie z klas 8, 6 i 5 przebrani w zabawne stroje odtańczyli "Jezioro Łabędzie" oraz zaśpiewali inne piosenki ze specjalnymi dedykacjami dla poszczególnych nauczycieli. W całym wydarzeniu udział wzięło 25 uczniów z klas od 2 do 8 Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.

            • Wybory do samorządu uczniowskiego

            • 30 września 2024r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoją kandydaturę zgłosiło 9 uczniów z klas VI – VIII. Prawo wyborcze posiadali wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak również pracownicy i nauczyciele. Nad przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: uczennica klasy 6 – Martyna Mieczkowska, uczeń klasy 7 – Emil Bajno, uczeń klasy 8 – Alan Zawadzki oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Justyna Grygorowicz. W wyborach oddano 76 głosów ważnych i 3 głosy nieważne.

              Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

              Przewodniczący – Tomasz Pachucki (kl. 8)

              Zastępca przewodniczącego – Nikola Wendrak (kl. 7)

              Skarbnik – Łukasz Szczech (kl. 8)

              Sekretarz – Julia Kozikowska (kl. 7)

              Zwycięzcom kampanii gratulujemy i życzymy owocnej współpracy

            • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który ma na celu promocję czytelnictwa i zachęcanie zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego sięgania po książki.

              Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania powstał z inicjatyw Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

              Obchody święta głośnego czytania w naszej szkole odbyły się 30 września.

              Tego wyjątkowego dnia młodsi uczniowie z klas I-III zanurzyli się w zaczarowany świat bajek, które czytała pani bibliotekarka. Uczniowie byli zachwyceni, gdyż nie jest tajemnicą, że każde dziecko kocha bajki. Starsi uczniowie natomiast mogli posłuchać głośnego czytania w wykonaniu polonistki.

              Głośne czytanie wspomaga rozwój językowy i wyobraźnię dziecka, stymulując jego zdolności poznawcze oraz kreatywność. Aby dzieci mogły wyrosnąć na wykształconych, kulturalnych, mądrych i wrażliwych dorosłych, ważne jest, by od najmłodszych lat otaczać je miłością do książek. Czytajmy im codziennie, zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole, dla samej radości z odkrywania świata literatury.

            • "Emocje mojego dnia"

            • 27.09.2024 r. klasy 4-8 uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych "Emocje mojego dnia".Autorski program profilaktyczny z elementami TUS - budowanie relacji i praca z emocjami jako profilaktyka uzależnień.Autorzy i jednocześnie prowadzący Pani Grażyna Graszek i Pan Andrzej Piasecki.

              Celem warsztatów było: rozwijanie kompetencji społecznych, asertywności, zachowań zgodnych z normami społecznymi i prawnymi, rozwijanie umiejętności rozpoznawania sytuacji trudnych i niebezpiecznych oraz umiejętności reagowania na nie, nauka rozpoznawania granic w relacji, cyberprzemoc na co dzień.

            • Sprzątanie świata- Na straży czystej Ziemi

            • Nasza szkoła od lat wspiera akcję Sprzątanie świata . Dbamy o to, by nasi uczniowie, już od najmłodszych lat pamiętali o tym szczególnym dniu i włączali się aktywnie w sprzątanie naszej „małej ojczyzny”.Odbyło się 27.09.2024 r.

              Za wsparcie akcji dziękujemy Gmina Pisz oraz Dariusz Kiński Burmistrz Pisza

               

            • Święto Pieczonego Ziemniaka

            • Nasza szkoła już od lat obchodzi Dzień pieczonego ziemniaka . To miły sposób na przywitanie nadchodzącej jesieni . Przy ognisku uczniowie piekli kiełbaski i pianki, a wewnątrz ogniska wśród rozżarzonych węgielków piekły się ziemniaczki. To wspaniały sposób na połączenie tradycyjnej formy spędzania wolnego czasu i integracji.

            • UWAGA ZBIÓRKA !!!

            • W związku z sytuacją panującą w południowej części Polski,Szkoła Podstawowa im.ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach we współpracy z  Kołem  Gospodyń Wiejskich w Liskach oraz Sołectwem Liski przeprowadzą zbiórkę przydatnych produktów dla powodzian.

              Akcję prowadzimy do 4 października,następujących produktów:

              - woda butelkowana

              - chemia gospodarcza (m.in. mydła, szampony, pasty, środki czystości, artykuły higieniczne, kosmetyki)

              - worki na śmieci

              - środki dezynfekujące

              - latarki, baterie

              - powerbanki

              - karma dla zwierząt

              Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka - każdy artykuł pomoże przetrwać im ten trudny czas.

              Pomagajmy !!!

               

               

            • Dzień Kropki

            • Każdego roku, 15 września, obchodzimy Dzień Kropki – wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania własnych talentów. Nasi uczniowie z klas 1-3, a także nasze przedszkolaki dołączyły do obchodów Dnia Kropki i uczestniczyły w przygotowanych dla nich aktywnościach.

            • Narodowe Czytanie "Kordiana"

            • Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do XIII edycji Narodowego Czytania .W naszej szkole odbyła się 9 września, uczniowie zotali podzieleni na dwie grupy - klasy I-III i IV-VIII.Nauczyciel biblioteki i języka polskiego przybliżyli uczniom twórczość Juliusza Słowackiego.

            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

            • 21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele.W naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się o godzinie 8.00. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała  pani Dyrektor. Jako pierwsi swoje świadectwa odebrali uczniowie klas 0-III. Następnie klasy IV-VIII.Kolejnym punktem harmonogramu było wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce,świadectw z czerwonym paskiem oraz wyróżnienia.Rodzice otrzymali od Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne, Podziękowania za współpracę w roku szkolnym. Kolejnym punktem zakończenia było przedstawienie pożegnalne przygotowane przez klasę VIII. Były podziękowania, kwiaty,łzy wzruszenia.Nie mówimy im "żegnajcie", ale "do zobaczenia" w innych miejscach i sytuacjach.Do zobaczenia we wrześniu!!

            • Stroje piłkarskie od Gemmi

            • Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach zainspirowało firmę Gemmi do zasponsorowania strojów piłkarskich dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Liskach. Dnia 13 czerwca otrzymaliśmy piękne uniformy od sponsora. następnie już 14 czerwca wystąpiliśmy w Turnieju Piłkarskim w Kotle dużym gdzie zajęliśmy II miejsce.

            • “ Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”

            • W ramach programu “Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka” nasza szkoła zorganizowała szereg akcji, które miały na celu promocję czytelnictwa oraz rozwijanie pasji literackich wśród uczniów.

              • "W bibliotece damy ci spokój"

              W dniach od 3 do 7 czerwca w naszej bibliotece odbyła się akcja pod nazwą "W bibliotece damy ci spokój". Wydarzenie to skierowane było do najmłodszych czytelników i miało na celu zachęcenie dzieci do spędzania czasu w bibliotece oraz promowanie słuchania audiobooków jako alternatywy dla tradycyjnego czytania książek.

              Każdego dnia przez tydzień dzieci mogły przychodzić rano do biblioteki, gdzie czekały na nie wygodne pufy i ciepła atmosfera. Następnie rozpoczynało  się wspólne słuchanie audiobooków z ulubionymi bajkami. Dzieci miały możliwość wygodnego ułożenia się na pufach i wsłuchiwania się w historie opowiadane przez profesjonalnych lektorów. W trakcie tygodnia, dzieci miały okazję posłuchać takich bajek jak "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna" oraz wielu innych klasycznych opowieści. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci.

              • "Loteria w bibliotece"

              W dniu 10 czerwca nasza biblioteka zorganizowała akcję pod nazwą "Loteria w bibliotece", której celem było zachęcenie uczniów do odkrywania nowych książek i rozwijania pasji czytelniczej. Akcja rozpoczęła się przed lekcjami, kiedy to uczniowie zaczęli przychodzić do biblioteki i losować karteczki z numerami. W bibliotece zapanowała radosna atmosfera, a uczniowie z ciekawością sprawdzali, jakie kategorie książek im przypadły. Cytaty na losach wzbudzały zainteresowanie i stanowiły inspirację do czytania. Następnie uczniowie, kierując się do odpowiednich kategorii, wymieniali swoje losy na książki. Wystawa książek była starannie przygotowana, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony uczniów. Każdy uczestnik znalazł coś interesującego dla siebie, co dodatkowo podkreśliło różnorodność oferty naszej biblioteki.

              • Bookflix 

              Zadanie polegało na przygotowaniu plakatu, nawiązującego do strony startowej popularnej platformy streamingowej z filmami i serialami czyli Netflixa. Książki znajdujące się na plakacie miały zaś być polecane przez czytelniczki i czytelników. Wykorzystaliśmy wyniki ostatnich Wyborów Książek, które przeprowadziliśmy w naszej szkole i oto są efekty.Plakat zawisł w szkolnej bibliotece i zachęca do wypożyczania tego, co sami czytają nasze uczennice i nasi uczniowie. W bibliotece powstała dodatkowo wystawa książek polecanych przez uczniów i najczęściej wypożyczanych w bibliotece.

              • Klub Pożeraczy książek 

              W naszej szkole  akcja Klubu Pożeraczy Książek, spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Uczestnicy Klubu przeczytali po pięć książek, wybierając tytuły, które ich najbardziej interesowały. Każdy z uczniów miał swobodę w wyborze lektur, co sprawiło, że czytanie stało się dla nich prawdziwą przyjemnością.Oprócz czytania, uczniowie realizowali dwa wyzwania związane z literaturą. Zadania te były różnorodne i kreatywne, m.in. tworzenie ilustracji do ulubionych książek, pisanie recenzji. Dzięki temu uczniowie mogli w pełni zaangażować się w świat literatury i rozwijać swoje umiejętności twórcze. Akcja Klubu Pożeraczy Książek okazała się dużym sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 28 uczniów, którzy z entuzjazmem podeszli do wyznaczonych zadań. Wielu z nich odkryło nowe, fascynujące książki i poszerzyło swoje horyzonty czytelnicze.

              • Ogólnopolskie Wybory Książek

              29 maja 2024 w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Była to inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa i biblioteki szkolnej, poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw obywatelskich  oraz popularyzację zasad wyborów. Zostały  one starannie zaplanowane i zorganizowane. Poprzedziła  je akcja informacyjna dotycząca tej inicjatywy. W wyznaczonym dniu, uczniowie przychodzili do lokalu wyborczego, który znajdował się w szkolnej bibliotece. Lokal został przygotowany zgodnie z zasadami wyborów – z urną wyborczą, stanowiskiem komisji wyborczej oraz odpowiednio przygotowanymi kartami do głosowania. Każdy uczeń mógł anonimowo wrzucić do urny kartę, na której wpisywał od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytał w ostatnim czasie. Nadzór nad przebiegiem głosowania sprawowała szkolna komisja wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie  oraz bibliotekarz. 

              Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem uczniów, którzy chętnie angażowali się w głosowanie i dzielili swoimi ulubionymi książkami. Dzięki temu wydarzeniu udało się nie tylko promować czytelnictwo, ale również wprowadzić elementy edukacji obywatelskiej i wzmacniać więzi w społeczności szkolnej.

               

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22
        12-200 Pisz
        Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś.
        Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie