„Biblioteka - świat w jednym miejscu” to hasło Tygodnia Bibliotek 2022, który przypadał na okres od 8 maja do 15 maja. W trakcie obchodów uczniowie przygotowali plakaty z hasłami promującymi bibliotekę, wypożyczyli książki, otrzymali również pamiątkowe zakładki do książek. Odbyło się też poranne czytanie - młodszym uczniom czytali ich starsi koledzy. Obchody zakończyła lekcja czytania pod chmurką.
Aktualności
„Biblioteka - świat w jednym miejscu”
Dzień Mamy i Taty
Dzieci z klas 0-3 w dniu 30.05.2022 r. świętowały Dzień Mamy i Taty. Ta uroczystość to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały krótkie wiersze, śpiewały piosenkę i tańczyły.
Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom prezenty.
VII GMINNY KONKURS MAŁY RATOWNIK
17 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w VII GMINNYM KONKURSIE MAŁY RATOWNIK, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jeżach.
Wycieczka do Ełku
- 1
12 maja uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce do Ełku.Rozpoczęła się ona od spaceru po Parku Kopernika.Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Historyczne gdzie w ciekawy sposób przewodnik opowiedział i pokazał historię kolei wąskotorowej.Kolejnym punktem harmonogramu było przedstawienie w Ełckim Centrum Kultury pt: "Opowieści Afrodyty".Wykonawcą sztuki był Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.Wrażenia uczniów po wycieczce były pozytywne.
XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz 2022 r.
- 1
29 kwietnia odbyły się XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe na terenie naszej szkoły.Otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor oraz honorowy gość Pani Dyrektor ZEOSiP-u Barbara Milewska.Impreza sportowa powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.W zawodach wzięlo udział 7 szkół wiejskich z gminy Pisz.Uczniowie rywalizowali ze sobą w 5 kategoriach i na różnych dystansach.Odbyła się także kategoria Open.Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami , dyplomami i nagrodami rzeczowymi.Nagrody wręczał zaproszony Gość Pan Władysław Niesiobędzki-radny miejski.Serdecznie dziękujemy sponsorom - Pani Sołtys wsi Bogumiły Małgorzacie Kozikowskiej oraz Sołtysowi wsi Maszty Bartłomiejowi Górskiemu oraz Radzie Rodziców.Słodki poczęstunek zapewnili naszym Gościom Rodzice.Do zobaczenia za rok.
"A to Polska właśnie..."-projekt edukacyjny.
- 5
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.
W związku z tym świętem oraz przypadającym na 2 maja świętem Flagi uczniowie naszej szkoły spotkali się 5 maja , aby podsumować trwający od 26.04.2022 r. projekt edukacyjny “A to Polska właśnie….”.Uroczysty apel rozpoczął zatańczony przez całą społeczność szkolną Polonez.Następnie zostały wręczone certyfikaty Młodego Patrioty i Patriotki oraz nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w konkursach realizujących projekt.Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę “Witaj majowa jutrzenko”.
Imieniny Patrona
„Patronie trudnego dziś i niepewnego jutra- daj nadzieję”
22.04.2022 r. Cała społeczność szkolna brała udział w montażu słowno - muzycznym z okazji imienin patrona ks. Jerzego Popiełuszki.
Zdrowe śniadanie
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawcami zorganizowali w naszej szkole wspólne, zdrowe śniadanie.
Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki, owoce, warzywa, orzechy, rodzynki i inne nasiona.
Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.
Gminny Turniej Wiedzy o BRD
13.04.2022 r. troje uczniów z kl.VIII uczestniczyło w Gminnym Turnieju Wiedzy o BRD,który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu.Wyjazd dla naszych uczniów okazał się szczęśliwy ponieważ zdobyli I miejsce i tym samym awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu.Gratulujemy!!!
Miejsko - gminny konkurs plastyczny "Jajko wielkanocne"
Z wielką radością prezentujemy wyniki miejsko- gminnego konkursu plastycznego pod hasłem:
Jajko wielkanocne
Jury w składzie: pani Edyta Jamroga, pani Katarzyna Poświata i pani Luiza Augustyńska dokonało oceny prac zgodnie z kryteriami konkursowymi.
W kategorii klas I-III
I MIEJSCE
Karolina Alhaji Chamo Podlaska kl. I A- SP 1
Nikola Szczech kl. II - SP Liski
II MIEJSCE
Marcel Lubowski kl. III A -SP 1
Mateusz Babowicz kl. III A - SP 1
III MIEJSCE
Mikołaj Maszkiewicz kl. II A - SP1
Martyna Mieczkowska kl. III - SP Liski
WYRÓŻNIENIE
Aleksander Rutkowski kl. IIIB
W kategorii klas IV-VII
I MIEJSCE
Hubert Wojciechowski - SP 1
II MIEJSCE
Natalia Lipińska - SP Liski
Katarzyna Ptak- SP 4
Amelia Mentel - SP1
III MIEJSCE
Blanka Borkowska -SP 1
Olaf Taperek -SP 1
WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Ptak -SP 1
Julia Alhaji Chamo -SP 1
Amelia Weichman -SP 1
Aleksander Pisowocki -SP 1
Emilia Stachelek -SP 1
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.
"Poezja w obrazach", czyli IV Powiatowy Konkurs Plastyczny
Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Poezja w obrazach" do wiersza Pani Krystyny Bandery "Dziewczyna w kwiecistej sukience"
Komisja w składzie:
1. Jolanta Bartosik
2. Piotr Bogdaszewski
3. Bogusław Trupacz
przyznała następujące miejsca:
Kategoria dziecięca
I Miejsce Kaja Bastek - Ruciane-Nida
II Miejsce Nikola Mieczkowska - Liski
III Miejsce Amelia Gębusiak - Pisz
Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 23.04.2022 r. (sobota) godz. 16:30 (sala widowiskowa) w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Światowy Dzień Ziemi
Dzień Ziemi uznano za święto o zasięgu globalnym w 1990 roku. 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Od tego czasu obchody Dnia Ziemi są okazją do promowania postaw ekologicznych.
Dzień Ziemi powinien trwać jednak nie przez jeden dzień, ale przez cały rok, bo tylko wtedy uda się nam zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.
Certyfikat Akademii Kubusia Puchatka
Zabawy słowami-Agnieszka Frączek
12 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek,doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci zebranych w sumie w 88 pozycjach książkowych. Spotkanie zorganizowano w ramach działań promujących czytelnictwo wśród uczniów, którzy mieli okazję nabyć książki autorki na wcześniej zorganizowanym kiermaszu.
Autorka z pasją i z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i odpowiadała o tym, jak powstały oraz skąd czerpała inspirację do ich napisania.
Wszyscy z wielką uwagą słuchali autorki, zadawali pytania, a następnie ustawili się w długiej kolejce po autografy.
Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali autorce za spotkanie wręczając jej drobny upominek
Akcja "Pomagamy Ukrainie"
Społeczność szkolna po raz kolejny włączyła się w akcję „Pomagamy uchodźcom z Ukrainy”. Dekoracje i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły zostały przekazane na kiermasz organizowany przez Urząd Miejski w Piszu. Dochód z akcji przeznaczony będzie na pomoc Ukraińcom, ofiarom wojny.
Konkurs szkolny "Mistrz Tabliczki Mnożenia 2022"
W naszej szkole, w bieżacym roku szkolnym uczniowie klas III-VIII mogą powalczyć o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.Wyniki po pierwszy etapie w poniższym linku.
"Na niebiesko dla Autyzmu"
4 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.
Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli krótki film na temat autyzmu, w którym głowny bohater opowiadał o tym, jak odbiera i czuje świat. Na podsumowanie każdy wykonał niebieskiego motyla. Uczniowie otrzymali również na swoje clasroomy materiały oraz bajkę o autyzmie.
Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Na niebiesko dla Autyzmu”.
Prima Aprilis
W piątek – 1 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Tego dnia nasi uczniowie zamienili tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózeczki, opony itp. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Jak widać na zdjęciach, ciekawych pomysłów było sporo. Cel inicjatywy – uśmiech na twarzy- został osiągnięty! Było bardzo śmiesznie, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością nie zabrakło również żartów z okazji Prima Aprilis.
Wielkanocne warsztaty plastyczne
W dniu 31.03. 2022 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla klas 4-7, które prowadzone były przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Liskowianki”. Panie opowiedziały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych oraz pokazały wytwory pracy lokalnego koła - były to palmy i wielkanocne baranki. Uczniowie poznali podstawy wykonania świątecznych ozdób z różnych materiałów - samodzielnie wykonali swoje własne palemki. Na zakończenie podziękowaliśmy naszym Paniom przekazując im oficjalne podziękowanie i słodki upominek
Dzień bez plecaka
Zachęcamy, aby uczniowie naszej szkoły obchodzili razem z nami DZIEŃ BEZ PLECAKA
1 kwietnia ( piątek)zamieniamy plecak na nietypowe „nosidło”( kosze, walizki,a może coś bardziej kreatywnego )
PAMIĘTAJ, ŻEBY ZABRAĆ WSZYSTKIE POTRZEBNE KSIĄŻKI I PIÓRNIK!
Korzystamy z „nosideł”, które nie niszczą podłogi i ścian szkolnych!
Archiwum Aktualności
