• Warsztaty świąteczne

• Jak bardzo cieszy wspólnie spędzony czas - o tym mogli przekonać się nasi uczniowie podczas warsztatów świątecznych, które odbyły sie 22.12.2022 r.Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć swoj własny stroik.

Nie zabrakło również Rodziców i Dziadków do pomocy za co serdecznie dziękujemy

Ogromne podziękowania składamy również pani Kasi za przygotowanie warsztatów i wprowadzenie nas w tej świąteczny nastrój

• Św. Mikołaj w oczach dzieci

• Już są! Wyniki II edycji powiatowego konkursu plastyczno-technicznego pt. "św. Mikołaj w oczach dzieci". Jury konkursu miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż napłynęło do nas wiele prac z całego powiatu. Jednak udało się i wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Marcelina Zadroga kl.III - SP w Ukcie

Rafał Bakuła kl. II - SP w Liskach

II miejsce:

Tymoteusz Pomianek kl. II - SP w Ukcie

Amelia Warczak kl. II - SP w Hejdyku

III miejsce:

Emilia Skrodzka kl. II - SP nr 1 w Piszu

Marcelina Filipkowska kl. I - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu

Wyróżnienie:

Julia Zawadzka kl. III - SP w Kotle Dużym

Maria Gołaś kl. II - SP w Hejdyku

Aleksandra Krom kl. I - SP w Kotle Dużym

GRATULUJEMY

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Laboratoria Przyszłości to rządowy program, który realizuje nasza szkoła. Dzięki środkom z #LaboratoriaPrzyszłości szkoła zakupiła między innymi zestawy klocków Korbo, klocki Lego Education Spike, roboty edukacyjne, drukarkę 3D czy aparat i wyposażenie do profesjonalnego robienia zdjęć.

Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych - do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

• Idzie Święty z długą siwą brodą,

A dwaj aniołkowie za ręce go wiodą .

Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,

ciastka i cukierki, same smakołyki.

Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

Idą i szukają samych grzecznych dzieci.

Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują bardzo ważnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj. Dzieci piszą do niego listy z prośbą o wymarzony prezent. I w tym roku tradycji stało się zadość. Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnik rozdając dzieciom słodkości. Wszystkie dzieci z ogromną radością, ale i niecierpliwością przywitały w swoich klasach Świętego Mikołaja, który przybył do nich osobiście. Radości i śmiechu było co niemiara. Taki świąteczny dzień pozostanie dzieciom na długo w ich pamięci.

• Jak szybko ten czas płynie!

Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

Uczniowie bawili się świetnie i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów czy losowania imion. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Nie zabrakło także wspólnych tańców i pamiątkowych zdjęć