W pierwszym semestrze roku szkolnego 2025/2026, w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach, realizowano zadania w ramach Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego (SBP). Fundusz budżetu wynosił 2000 zł a harmonogram działań obejmował okres od września do listopada 2025 r. W programie Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego wzięło udział 83 uczniów i pracowników szkoły. Zgłoszono 1 projekt, który został dopuszczony do głosowania i weryfikacji formalnej i kosztowej. Głosowanie odbyło się 7 listopada 2025 r. Frekwencja wyniosła 74,6% (62 oddanych głosów). Zwycięski projekt „Szkolny kącik wypoczynkowy" wyczerpał pulę 2000 PLN. Zakup 3 dużych puf i 2 gier planszowych zrealizowano do końca listopada 2025.
Pierwsza edycja SBP w naszej szkole zakończyła się sukcesem. Osiągnięto wysokie zaangażowanie uczniów. Projekt został w pełni zrealizowany i jest aktywnie wykorzystywany przez całą społeczność szkolną, co potwierdza zasadność podjętej inicjatywy.
Zapraszamy do generowania ciekawych pomysłów w nowej edycji Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego na 2026 rok!
