Jasełka szkolne 2017 r.
"Mizerna , cicha stajenka licha...........". 22 grudnia tradycyjnie w naszej szkole odbyła się Wigilia szkolna .Na początku Pani Dyrektor przywitała serdecznie całą społeczność szkolną oraz Rodziców i złożyła świąteczne życzenia, następnie głos zabrał Ksiądz proboszcz parafii Kumielsk.Kolejnym punktem programu były Jasełka Bożonarodzeniowe.Po wzruszającym występie grupy teatralnej każda klasa zaśpiewała przygotowaną kolędę.Na zakończenie popisowo kolędę "Dzisiaj w Betlejem"zaśpiewało Grono Pedagogiczne.Dało to początek do wspólnego kolędowania.
Szkolenie - sytuacje kryzysowe w szkole.
14 grudnia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla Rady Pedagogicznej pt.:"Wiemy czego oczekujemy wzajemnie od siebie w sytuacji kryzysowej dotyczącej uczniów".Prowadzącą była Pani Dyrektor Bożena Dębska , która w ciekawy sposób przedstawiła zagadnienia dotyczące tego tematu.
Natomiast rodzice zostali przeszkoleni na temat :"Wiemy czego oczekujemy w sytuacji kryzysowej dotyczącej uczniów".
Andrzeju , Andrzeju dziewcząt dobrodzieju.......
Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami.Uczniowie , rodzice mogli wywróżyć sobie co ich czeka w przyszłości.Samorząd Uczniowski zadbał także o dobrą i smaczna atmosferę.Przygotował loterię fantową oraz "mini cukierenkę".Można było kupić sobie szczęśliwy los oraz coś słodkiego.Dziękujemy serdecznie Rodzicom , którzy włączyli się w przygotowania .
Dzień Pluszowego Misia 2017 .
25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.My także przyłączyliśmy się do tego święta.Na przerwach między lekcjami można było spotkać uczniów , którym bez względu na klasę towarzyszyły misie.Podsumowaniem święta był apel , na którym uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi to święto oraz mogli zaprezentować swoje wiersze , których głównym bohaterem był Miś.
Alarm przeciwpożarowy.
Dnia 21 listopada w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.Cała społeczność szkolna spisała się na medal.
Warsztay profilaktyczne.
W dniu 16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne .Brali w nich udział uczniowie klasy VI i VII.Warsztaty odbyły się w ramach programu "Debata"-który zapobiega przedwczesnemu używania alkoholu i zażywaniu narkotyków , towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promuje postawę trzeźwości.
Zrozumieć Zespół Aspergera
W dniu 9 listopada rozpoczęliśmy również w naszej szkole cykl spotkań edukacyjnych " Zrozumieć Zespół Aspergera". W spotkaniu wzięli udział nauczyciele oraz rodzice.
Serdecznie dziękujemy pani Annie Augustynowicz za przybycie do naszej szkoły i ciekawe przedstawienie tematu 🙂
Konkurs „Moja biało-czerwona” rozstrzygnięty.
W siedzibie Radia Olsztyn uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Na konkurs nadesłano ponad 1300 prac, czyli dwa razy więcej niż w zeszłym roku.Nasze dwie uczennice zostały zaproszone do siedziby Radia Olsztyn , aby odebrać nagrody .Amelia Poreda uczennica klasy II oraz Michalina Zawadzka uczennica klasy V otrzymały wyróżnienie w wyzej wymienionym konkursie .Serdecznie gratulujemy !!!!
Jury miało trudne zadanie. Aby dać równe szanse uczestnikom konkursu, stworzono dwie kategorie: szkoła podstawowa i przedszkole. Zadaniem dzieci było przedstawienie „Mojej biało-czerwonej” Ojczyzny w formie plastycznej. Prace mogły być dowolnych wymiarów i każdą z możliwych technik. Liczba prac i pomysłowość zaskoczyła jury złożonego z przedstawicieli Radia Olsztyn, Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Październik miesiącem bibliotek szkolnych.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbył się pod hasłem: „Książka nas łączy”. W ramach święta bibliotek w naszej szkole odbyło wiele działań mających na celu:
– promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
– zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
– propagowanie zainteresowania książką,
– rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
– podnoszenie poziomu czytelnictwa,
– integrację środowiska szkolnego,
- teatrzyk kamishibai
Wszystkie działania cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodziów.
11 Listopada Święto Niepodległości.
W naszej szkole trwają przygotowania do obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Przyjmą one formę konkursową.Poniżej przedstawiamy regulaminy:
Program obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada w Szkole Podstawowej im. ks. J. Popiełuszki w Liskach
Proponujemy 2 konkursy, których zadaniem jest promowanie obchodzenia Święta Niepodległości 11 listopada
* Pierwszy konkurs polega na wykonaniu przez uczniów każdej klasy pieśni patriotycznej. Wybór klasy, która najlepiej zaśpiewa pieśń nastąpi poprzez oddanie głosu przez każdego ucznia (głosowanie tajne) .
Kryterium oceny stanowić będzie:
-dobór repertuaru;
-interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny;
- muzykalność .
* Drugi konkurs "Co wiem o Święcie Niepodległości?" polega na wykazaniu się wiedzą historyczną z zakresu wiadomości ogólnych dotyczących okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Konkurs będzie przebiegał w 3 grupach :
I grupa –kl. 0 - III - Uczniowie przygotowują się do konkursu pod kierunkiem wychowawcy w zakresie podstawowych faktów i postaci związanych ze Świętem11 Listopada oraz symbolami narodowymi
grupa II -kl . IV –V
grupa III – kl.VI – VII
Uczniowie przygotowują się do konkursu, korzystają z gazetki historycznej o 11 Listopada
Klasy typują trzyosobowe drużyny do udziału w wyżej wymienionym konkursie.
ZAGADNIENIA KONKURSOWE:
- sytuacja Polaków pod zaborami
- spawa polska podczas I Wojny Światowej
- okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę,
- wielcy Polacy zasłużeni dla odzyskania niepodległości,
- symbole narodowe.
Uczniowie zapoznają się z zakresem materiału na szkolnej gazetce historycznej, który będzie zawierała informacje sprawdzane w konkursie " Co wiem o Święcie Niepodległości? "
Obydwa konkursy odbędą się 10.11.2017 r.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH
Obchody Święta Niepodległości w formie konkursowej bardzo podobały się uczniom.Pozostanie ono w ich pamięci jako radosne święto z odzyskania niepodległości prze Polskę.
"Miasto Marzeń"uśmiechem budowane.
W dniu 2 października uczniowie klas IV-VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych przeciwdziałających alkoholizmowi pt:"Miasto Marzeń uśmiechem budowane".Spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Ksiądz Jerzy Popiełuszko mój Polak Wszech czasów
Dnia 19 października obchodziliśmy w naszej szkole 33 rocznicę męczeńskiej śmierci Patrona szkoły.Z tej okazji klasa VII i VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego zaprezentowała montaż słowno - muzyczny pt: "Ksiądz Jerzy Popiełuszko mój Polak Wszech czasów".
Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych „Lekkoatletyka Królową Sportu"
W dniu 18 października czworo uczniów z klasy siódmej pod opieką nauczyciela wf wzięło udział w Powiatowych Zawodach w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych „Lekkoatletyka Królową Sportu”.
Dzieci rywalizowały w biegach na 60m, 300m, 600m, 1000 m, w skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową.Osiągnięcia naszych sportowców:
Kacper Poreda - I miejsce - skok w dal , I miejsce -bieg na 300m,
Bartek Zuzga - II miejsce - skok w dal , III miejsce - bieg na 60 m,
Katarzyna Pieloch - VII miejsce - bieg na 300 m,
Wiktoria Banach - III miejsce - skok w dal , VIII miejsce - bieg na 60 m.
Gratulujemy !!!
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klasy I
W dniu 16 pażdziernika w naszej szkole odbyły się obchody Święta Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.Tradycyjnie uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego przygotowali część artystyczną , w ten sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom obsługi za ich codzienny trud.Następnie uczniowie klasy I uroczyście ślubowali i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.Oczywiście wcześniej zaprezentowali swoje umiejętnosci recytatorskie i muzyczne.Nie zabrakło także Rodziców , którzy na ręce Pani Dyrektor złożyli wszystkim Nauczycielom i pracownikom obsługi podziękowania za codzienną pracę i wielkie serce wkładane w wykonywane obowiązki.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Leona Silickiego.
Z inicjatywy Komitetu Ratowania Pamięci Pułkownika Leona Silickiego w sobotę (30 września) na Placu Daszyńskiego odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej pułkownikowi Leonowi Silickiemu.Naszą szkołę w wyżej wymienionej uroczystości reprezentował poczet sztandarowy z opiekunami.
Uroczystości otworzyła Msza św. polowa w asyście Kompanii Honorowej 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, 10 Pułk Ułanów Litewskich i orkiestry wojskowej. Odsłonięcia tablicy dokonali prawnukowie pułkownika, Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Fałkowski oraz przewodniczący komitetu Andrzej Knyżewski. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, lokalne władze samorządowe, przedstawiciele wojska, policji oraz mieszkańcy Pisza. W części artystycznej wystąpił chór „Vox Matris”.
Uroczysta gala Światowego Związku Żołnierzy AK
W dniu 16.09.2017 r. Pani Dyrektor uczestniczyła w uroczystej gali Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, na którą przybyli goście z Zarządu Głównego i Okręgu Olsztyńskiego.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie