• Tydzień Patriotyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych"

• Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”.

Nasza szkoła tradycyjnie co roku realizuje projekt historyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych".Podsumowanie projektu odbędzie się 7 marca 2022 r. z udziałem zaproszonych Gości: dr Waldemar Brenda-historyk oraz Bogusław Trupacz - dyrektor Domu Kultury w Ruciane Nida.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 8 lutego 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W naszej szkole zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne z pogadankami na temat bezpieczeństwa w sieci.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w kursach online na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: SIECAKI.PL –MISJA BEZPIECZNY INTERNET, wykonywali lapbooki, w których zamieścili zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Omówiliśmy wspólnie zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci tj. netykieta, haker, chat, zapora sieciowa, wirus itp. Dzieci upewniły się, że warto korzystać z nowoczesnej technologii, jednak należy zachować szczególną ostrożność i o każdej niepokojącej sytuacji powiadomić dorosłych.

Uczniowie klas 4 wraz z wychowawca przygotowali plakaty dotyczące bezpiecznego kochystania z Internetu

klasy 5-8 otrzymały materiały edukacyjne na clasroom m.in. Filmy edukacyjne, escape room o bezpieczeństwie w sieci.

Dodatkowo na szkolnym korytarzu powstała gazetka.

• 1% podatku dla naszej szkoły

• Dzięki współpracy z Fundacją Studencką „Młodzi-Młodym” nasza szkoła może zbierać fundusze z 1 % podatku na dofinansowanie potrzeb szkoły. Pozyskane środki umożliwią budowanie nowoczesnego warsztatu dydaktycznego i metodologicznego, a także wspieranie szkoły w zakresie modernizacji i utrzymania jej obiektów. Dzięki zaangażowaniu darczyńców każdy cel jest możliwy do osiągnięcia!

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rozwój Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.