• Światowy Dzień Ziemi

            • Dzień Ziemi uznano za święto o zasięgu globalnym w 1990 roku. 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Od tego czasu obchody Dnia Ziemi są okazją do promowania postaw ekologicznych.

              Dzień Ziemi powinien trwać jednak nie przez jeden dzień, ale przez cały rok, bo tylko wtedy uda się nam zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

            • Zabawy słowami-Agnieszka Frączek

            • 12 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek,doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci zebranych w sumie w 88 pozycjach książkowych. Spotkanie zorganizowano w ramach działań promujących czytelnictwo wśród uczniów, którzy mieli okazję nabyć książki autorki na wcześniej zorganizowanym kiermaszu.

              Autorka z pasją i z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i odpowiadała o tym, jak powstały oraz skąd czerpała inspirację do ich napisania.

              Wszyscy z wielką uwagą słuchali autorki, zadawali pytania, a następnie ustawili się w długiej kolejce po autografy.

              Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali autorce za spotkanie wręczając jej drobny upominek

            • Akcja "Pomagamy Ukrainie"

            • Społeczność szkolna po raz kolejny włączyła się w akcję „Pomagamy uchodźcom z Ukrainy”. Dekoracje i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły zostały przekazane na kiermasz organizowany przez Urząd Miejski w Piszu. Dochód z akcji przeznaczony będzie na pomoc Ukraińcom, ofiarom wojny.

            • "Na niebiesko dla Autyzmu"

            • 4 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.

              Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli krótki film na temat autyzmu, w którym głowny bohater opowiadał o tym, jak odbiera i czuje świat. Na podsumowanie każdy wykonał niebieskiego motyla. Uczniowie otrzymali również na swoje clasroomy materiały oraz bajkę o autyzmie.

              Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby

              Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Na niebiesko dla Autyzmu”.

            • Prima Aprilis

            • W piątek – 1 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Tego dnia nasi uczniowie zamienili tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózeczki, opony itp. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Jak widać na zdjęciach, ciekawych pomysłów było sporo. Cel inicjatywy – uśmiech na twarzy- został osiągnięty! Było bardzo śmiesznie, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością nie zabrakło również żartów z okazji Prima Aprilis.

            • Wielkanocne warsztaty plastyczne

            • W dniu 31.03. 2022 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla klas 4-7, które prowadzone były przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Liskowianki”. Panie opowiedziały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych oraz pokazały wytwory pracy lokalnego koła - były to palmy i wielkanocne baranki. Uczniowie poznali podstawy wykonania świątecznych ozdób z różnych materiałów - samodzielnie wykonali swoje własne palemki. Na zakończenie podziękowaliśmy naszym Paniom przekazując im oficjalne podziękowanie i słodki upominek

            • Dzień bez plecaka

            • Zachęcamy, aby uczniowie naszej szkoły obchodzili razem z nami DZIEŃ BEZ PLECAKA

              1 kwietnia ( piątek)zamieniamy plecak na nietypowe „nosidło”( kosze, walizki,a może coś bardziej kreatywnego )

              PAMIĘTAJ, ŻEBY ZABRAĆ WSZYSTKIE POTRZEBNE KSIĄŻKI I PIÓRNIK!

              Korzystamy z „nosideł”, które nie niszczą podłogi i ścian szkolnych!

            • 21 marca - Dzień Samorządności

            •   Dzień Samorządności w naszej szkole organizowany jest co roku 21 marca .W ten dzień uczniowie klas ósmych wcielili się w rolę nauczycieli .Prowadzili lekcje w klasach 0-VII.

              Kolejnym punktem projektu ,,Witamy wiosnę” była V edycja szkolnego konkursu „Mam talent”. Wydarzenie to jest organizowane w naszej szkole co roku. Uczestnicy koncertu „Mam talent” zaprezentowali  swoje talenty w różnych dziedzinach. Byliśmy świadkami wspaniałych występów  wokalnych, tanecznych, sportowych i matematycznych.  Atmosfera była bardzo miła, emocje rozgrzewały publiczność, która żywiołowo witała na scenie kolejnych uczestników. 

              JURY wyłoniło zwycięzców.

               I miejsce zdobył: Aleksander Śliwowski z klasy 0

              Wyróżnienie - Sebastian Piasecki z klasy 0

              II miejsce – Oliwia Borzymowska i Liliana Ruszczyk – klasa 1

              II miejsce – Martyna Mieczkowska i Marysia Majewska- klasa 3

              III miejsce – Rafał Bakuła – klasa 1

              III miejsce – Oliwier Stypułkowski – klasa 2

              IV miejsce – Nikola Szczech i Amelia Stasińska – klasa 2

              IV miejsce – Amelia Kozikowska – klasa 2 i Julia Kozikowska- klasa4

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, życzymy, by w przyszłości rozwijali swoje talenty i osiągali wiele sukcesów. Do zobaczenia na kolejnym koncercie „Mam talent” w naszej szkole.

            • Podsumowanie projektu "Tropami Żołnierzy Wyklętych"

            •     8 marca 2022 r. o godz.9.00 odbyło się podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego "Tropami Żołnierzy Wyklętych".Zaszczycili nas swoja obecnością Przyjaciele naszej szkoły dr Waldemar Brenda oraz Bogusław Trupacz.Tradycyjnie w montażu słowno-muzycznym przekazali uczniom bardzo cenne informacje na temat Żołnierza Wyklętego Łukasza Cieplińskiego.Pan Bogusław Trupacz swoją oprawą muzyczną wywołał zadumę i wzruszenie w słuchaczach.Po występie zaproszonych gości odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów , które odbyły się w ramach projektu.Uczniowie i Nauczyciele oczekują na ponowne spotkanie w następnym roku szkolnym.

            • Tydzień Patriotyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych"

            • Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”.

              Nasza szkoła tradycyjnie co roku realizuje projekt historyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych".Podsumowanie projektu odbędzie się 7 marca 2022 r. z udziałem zaproszonych Gości: dr Waldemar Brenda-historyk oraz Bogusław Trupacz - dyrektor Domu Kultury w Ruciane Nida.

            • Zabawa karnawałowa

            • 18 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Niestety czas trwającej pandemii bardzo ograniczył formę zabawy. Mini bal został zorganizowany w klasach 1-3.

              Mimo ograniczeń dzieci przygotowały się do zabawy, wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach organizowanych np.: tańcu w parach, zabawie „Sałatka owocowa”, głuchy telefon czy zabawie z brakującym krzesełkiem. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości - mogliśmy spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze.

            • Dzień Bezpiecznego Internetu

            • 8 lutego 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

              DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

              Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

              Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

              W naszej szkole zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne z pogadankami na temat bezpieczeństwa w sieci.

              Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w kursach online na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: SIECAKI.PL –MISJA BEZPIECZNY INTERNET, wykonywali lapbooki, w których zamieścili zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Omówiliśmy wspólnie zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci tj. netykieta, haker, chat, zapora sieciowa, wirus itp. Dzieci upewniły się, że warto korzystać z nowoczesnej technologii, jednak należy zachować szczególną ostrożność i o każdej niepokojącej sytuacji powiadomić dorosłych.

              Uczniowie klas 4 wraz z wychowawca przygotowali plakaty dotyczące bezpiecznego kochystania z Internetu

              klasy 5-8 otrzymały materiały edukacyjne na clasroom m.in. Filmy edukacyjne, escape room o bezpieczeństwie w sieci.

              Dodatkowo na szkolnym korytarzu powstała gazetka.

            • 1% podatku dla naszej szkoły

            • Dzięki współpracy z Fundacją Studencką „Młodzi-Młodym” nasza szkoła może zbierać fundusze z 1 % podatku na dofinansowanie potrzeb szkoły. Pozyskane środki umożliwią budowanie nowoczesnego warsztatu dydaktycznego i metodologicznego, a także wspieranie szkoły w zakresie modernizacji i utrzymania jej obiektów. Dzięki zaangażowaniu darczyńców każdy cel jest możliwy do osiągnięcia!

              Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rozwój Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22 12-200 Pisz Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś. Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie