Jasełka i Kolędowanie w naszej szkole 🎄 💫 Laboratoria Przyszłości
- 2
Warsztaty świąteczne
- 1
Jak bardzo cieszy wspólnie spędzony czas - o tym mogli przekonać się nasi uczniowie podczas warsztatów świątecznych, które odbyły sie 22.12.2022 r.Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć swoj własny stroik.
Nie zabrakło również Rodziców i Dziadków do pomocy za co serdecznie dziękujemy
Ogromne podziękowania składamy również pani Kasi za przygotowanie warsztatów i wprowadzenie nas w tej świąteczny nastrój
Pieczemy i ozdabiamy pierniki.
Pieczenie i ozdabianie pierników w klasie 4 i 5 Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc.
Św. Mikołaj w oczach dzieci
Już są! Wyniki II edycji powiatowego konkursu plastyczno-technicznego pt. "św. Mikołaj w oczach dzieci". Jury konkursu miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż napłynęło do nas wiele prac z całego powiatu. Jednak udało się i wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce:
Marcelina Zadroga kl.III - SP w Ukcie
Rafał Bakuła kl. II - SP w Liskach
II miejsce:
Tymoteusz Pomianek kl. II - SP w Ukcie
Amelia Warczak kl. II - SP w Hejdyku
III miejsce:
Emilia Skrodzka kl. II - SP nr 1 w Piszu
Marcelina Filipkowska kl. I - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu
Wyróżnienie:
Julia Zawadzka kl. III - SP w Kotle Dużym
Maria Gołaś kl. II - SP w Hejdyku
Aleksandra Krom kl. I - SP w Kotle Dużym
GRATULUJEMY
Szkolenie - samouszkodzenia.
Psycholog naszej poradni, p. Agnieszka Racis, poprowadziła cykl szkoleń dla Rodziców i Nauczycieli, dotyczacych tematyki samouszkodzeń. Zajęcia miały miejsce w Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piszu Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach oraz w Pisz - ZDZ Liceum Mundurowe . Dziękujemy Państwu za uczestnictwo
"Nie jestem sam fajną klasę mam"
15 grudnia 2022 r. przedstawiciele klasy 2 odebrali nagrodę za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie dla uczniów kl.1-3 szkół podstawowych "Nie jestem sam fajną klasę mam".
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością Dziękujemy Organizatorowi- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piszu i Fundatorowi nagród - Starostwu Powiatowemu w Piszu.
#LaboratoriaPrzyszłości
Laboratoria Przyszłości to rządowy program, który realizuje nasza szkoła. Dzięki środkom z #LaboratoriaPrzyszłości szkoła zakupiła między innymi zestawy klocków Korbo, klocki Lego Education Spike, roboty edukacyjne, drukarkę 3D czy aparat i wyposażenie do profesjonalnego robienia zdjęć.
Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych - do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.
Mikołajki
Idzie Święty z długą siwą brodą,
A dwaj aniołkowie za ręce go wiodą .
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki, same smakołyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
Idą i szukają samych grzecznych dzieci.
Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują bardzo ważnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj. Dzieci piszą do niego listy z prośbą o wymarzony prezent. I w tym roku tradycji stało się zadość. Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnik rozdając dzieciom słodkości. Wszystkie dzieci z ogromną radością, ale i niecierpliwością przywitały w swoich klasach Świętego Mikołaja, który przybył do nich osobiście. Radości i śmiechu było co niemiara. Taki świąteczny dzień pozostanie dzieciom na długo w ich pamięci.
Andrzejki
Jak szybko ten czas płynie!
Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.
Uczniowie bawili się świetnie i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów czy losowania imion. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Nie zabrakło także wspólnych tańców i pamiątkowych zdjęć
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W tym dniu uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie klas 0-3 odwiedzili szkolną bibliotekę i wysłuchali kilku pluszowych opowieści o misiach. Dodatkowo obejrzeli Bajkę o Ciepłym i Puchatym- wspólnie wyjaśnialiśmy jakie to są ciepłe i puchate oraz zimne i kolczaste słowa. Mówiliśmy dla siebie tylko dobre słowa. Wszystkim uświadomiło to, że słowa są nieprzewidywalne, mogą sprawiać radość, ale również mogą zranić. Dodatkową atrakcją były zadania z zakodowanymi misiami oraz zabawa „ wyturlaj misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który został zapoczątkowany w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaelem McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem, a Egiptem. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, a dziś obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce od 2006 r. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day.
Celem tego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty w stosunku do najbliższych nam osób. Zwykłe miłe słowa mogą odmienić czyjś dzień. Życzliwość nie wymaga specjalnej pory, ani wymuszonych rytuałów - życie na co dzień stwarza wiele sytuacji do okazywania bezinteresownej pomocy, szczerego uśmiechu czy zwykłego pozdrowienia sąsiada.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Dzięki życzliwości naszych uczniów, którzy dzielili się swoimi dobrymi uczynkami stworzyliśmy na szkolnym korytarzu Tablicę Życzliwości i Pozdrowień. Dodatkowo w klasach 1-3 wybraliśmy najbardziej życzliwych uczniów
"Nie jestem sam, fajną klasę mam"
Z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu " Nie jestem sam, fajną klasę mam"
I miejsce klasa 3b - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piszu
II miejsce klasa 3 c - Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej
III miejsce klasa 2 - Szkoła Podstawowa w Liskach
Gratulujemy
Otwórz się na pomoc-przemoc
Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu przekazuje do dyspozycji szkół interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej.
Zadaniem widzów projektu jest pokierowanie losem Antosi – 12 letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. W projekcie przewidziane są 4 możliwe zakończenia – każde z nich zostało skomentowane przez panią psycholog.
W drugiej części przedstawione są prawdziwe historie nastolatków borykających się
z problemem przemocy rówieśniczej.Wierzymy, że ten projekt pomoże nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się
z problemem agresji wśród młodzieży.
Dyplom szkoła do hymnu
„KAMPANIA POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI”
- 8
Kampania „Pomarańczowej wstążki” odbywa się co roku w dniach 1-19 listopada.
Przez 19 pierwszych dni listopada ,,Fundacja PO DRUGIE’’ we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i młodzieży. Na stronie internetowej ,,Fundacji PO DRUGIE’’ można znaleźć informacje na temat Kampanii oraz filmy i scenariusze zajęć.
Kampania „Pomarańczowej wstążki” rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.
Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
,,Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”
PRZEMOC nie jest OZNAKĄ siły lecz SŁABOŚCI !!!!
Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć żyć w zgodzie widzieć więcej i lepiej.
Od kilku lat w naszej szkole uczestniczymy w Kampanii Pomarańczowej Wstążki 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
Z tej okazji ma szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna oraz ANONIMOWA SKRZYNECZKA ZAUFANIA, za pośrednictwem której każdy uczeń może zgłaszać sformułowane prośby, uwagi czy swoje propozycje. W klasach odbyły się pogadanki tematyczne.
18 listopada 2022 podsumowaliśmy Kampanię. Uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali pomarańczowe wstążeczki wręczone przez nasze wolontariuszki jako symbol przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Uczniowie klas młodzych obejrzeli film o uczuciach, przygotowali również piękne prace plastyczne. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyliśmy taniec przeciwko przemocy wobec dzieci.
Chętni uczniowie wykonali również prace plastyczne na konkurs organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu „ Jestem przeciwko przemocy i mam prawo do… „
Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 .
W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało - „Czytanie dla pokoju”.
Obchody miesiąca bibliotek rozpoczęły się od prezentacji nowości wydawniczych. Zainteresowanych było wielu uczniów, rodziców jak i pracowników szkoły. Wystawiono też na korytarzu szkolnym skrzynkę życzeń czytelniczych, w której uczniowie mogli umieszczać propozycje swoich ulubionych książek i tych które chcieliby mieć w szkolnej bibliotece.
W drugim i trzecim tygodniu odbyła się akcja “ Poranki z książką”. W udział w akcji zaangażowana była cała społeczność szkolna. Dla młodszych uczniów czytał nauczyciel bibliotekarz, pedagog oraz starsi i chętni uczniowie. Młodsi uczniowie mieli możliwość obejrzenia teatrzyku kamishibai, który przez dzieci jest bardzo lubianą formą czytania.
W miesiąc bibliotek wpisała się też uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Podczas uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz wyprawkę czytelniczą dzięki, której utrwalą umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu będa czerpać przyjemnośc z samodzielnego czytania.Grono czytelników powiększyło się o 7 nowych osób.
Następnym bardzo ważnym wydarzeniem miesiąca bibliotek był udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Uroczystość rozpoczęła się pokazem pięknego czytania, a następnie cała społeczność szkolna kolejny raz biła rekord w czytaniu na przerwie.
Miesiąc październik pełen był czytelniczych przygód i wyzwań.
"Poznaj Polskę"-wycieczka uczniów klas 4-8.
- 1
Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. Program „Poznaj Polskę” umożliwił nam zorganizowanie trzydniowej wycieczki do Gdańska-Gdynia-Helu.
Uczniowie i opiekunowie zakwaterowani byli w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku.
Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.
Miejsca,które zwiedziliśmy:
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku- Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy :I grupa klasy 4-6 uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt: “Jak piasek sypnięty w oczy”, uczniowie oglądali fragmenty wystawy głównej.Dotyczyła ona działań małego sabotażu nawiązując także do lektury Aleksandra Kamińskiego “Kamienie na szaniec”.Natomiast II grupa, klasy 7-8 uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt: “Znaki oporu w okupowanej Europie”, uczniowie oglądali fragmenty wystawy głównej.Znajdowały się na niej symbole niezgody na utratę własnej suwerenności,które pojawiły się w Europie w I połowie 1940 r.Były to ikonograficzne lub tekstowe znaki oporu.
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni - centrum nauki, edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów.Tutaj nasi uczniowie mogli połączyć naukę z zabawą.Po zapoznaniu z regulaminem i bezpiecznym poruszaniu się po poszczególnych stanowiskach nasze dzieci zaczęły eksperymentować.Mogli poznać praktycznie tajemnice ludzkiego ciała (wystawa “Świat w Twoich rękach”).Niektórzy z nich byli inżynierami , inni geologami odczuwając skutki trzęsienia Ziemi.
Fregata “Dar Pomorza”-Narodowe Muzeum Morskie.Nasi uczniowie zwiedzili wraz z przewodnikiem Trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., od lat 30. XX w. do lat 80. służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni.Mogli poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej.Obejrzeli salon komendanta,mese,stanowiska sterowe,maszynownie.Byli także w zaaranżowanej kabinie słynnego pisarza, kapitana żeglugi wielkiej Karola Olgierda Borchardta.
Muzeum Rybołówstwa (Hel)- Oddział Narodowego Muzeum Morskiego.Znajduje się w zabytkowym budynku dawnego kościoła ewangelickiego, którego początki sięgają XV w., Muzeum Rybołówstwa.Uczniowie oglądali eksponaty, poznali zarówno historię Helu, jak i tradycje helskiego rybołówstwa i rzemiosła szkutniczego Kaszubów.Zobaczyli zabytkowe łodzie, narzędzia rybackie, warsztat szkutnika oraz zagadnienia związane z ekologią Bałtyku.Mogli obejrzeć kolekcje archiwalnych fotografii i malarstwa marynistycznego.
Gdańsk z przewodnikiem-Na początku uczniowie zwiedzili zespół pocystersko-katedralny w Oliwie.Opactwo jest miejscem o szczególnej randze historycznej poprzez związek z istotnymi wydarzeniami oraz ważnymi postaciami historycznymi.Uwagę uczniów zwróciły wspaniałe rokokowe organy, na których odbywają się koncerty organowe w sezonie letnim.Dowiedzieli się także, że zostały one zbudowane w latach 1763-1788.Katedra jest także najdłuższym kościołem w Gdańsku.Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na Park Oliwski rozciągnięty przy Katedrze.Poznali jego historię, zwrócili także uwagę na różnorodność gatunków drzew i roślin.Następnie wraz z przewodnikiem dzieci poznały ciąg Drogi Królewskiej, ul.Długą, Długi targ, Żuraw nad Motławą, Ratusz, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Długie Pobrzeże i Ulicę Mariacką.
Westerplatte- Uczniowie poznali historię półwyspu w Gdańsku, symbolu II wojny światowej. Oddali hołd obrońcom Westerplatte Na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte, których trumny z prochami zostały pochowane 04.11.2022 r.
Pomnik Obrońców Wybrzeża- Pomnik w Gdańsku na półwyspie Westerplatte, przewodnik zwrócił uwagę uczniów, iż przypomina on wyszczerbiony bagnet wbity w ziemię. To ewidentnie pokojowy przekaz, jego znaczenie wzmacnia pobliski napis „Nigdy więcej wojny”. Zbudowany z 236 granitowych bloków monument waży aż 1160 ton.
Kierownik wycieczki- Małgorzata Gentek
Opiekunowie-Anna Pieloch,Jacek Zając.
"JESTEM PRZECIWKO PRZEMOCY I MAM PRAWO DO..."
Miło nam poinformować, ze uczennica naszej szkoły Nikola Mieczkowska klasa VIII zajęła miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „ Jestem przeciwko przemocy i mam prawo do..” organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w ramach kampanii „Pomarańczowa wstążka „.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
- 2
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki i uczniowie klas 1 - 3 wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. W tym dniu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych,zagadki, zabawa przy muzyce oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań podczas pokazu mody bajkowej. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
W tym dniu przypomnieliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane w myśl słów naszego Patrona szkoły ks. Jerzego Popiełuszki.
"Poznaj Polskę"- wycieczka uczniów klas 1-3.
27 - 28 października 2022 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do
Warszawy, dofinansowanej dzięki Przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj
Polskę”. Jest to część Rządowego Planu Rozwoju - Polski Ład. Realizacja programu ma na
celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im
poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz
osiągnięć polskiej nauki. W przedsięwzięciu udział wzięło 18 uczniów.
Pierwszego dnia Pani przewodnik oprowadziła nas po najciekawszych miejscach starej
Warszawy. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Kamieniczki na
Rynku Starego Miasta i pomnik Syreny, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, a także
przeszliśmy Traktem Królewskim, do Pałacu Prezydenckiego. Kolejnym punktem wycieczki
był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty,
doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne
zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą wiedzę i
umiejętności, i mogliśmy je zastosować w praktyce. Ostatnim punktem programu pierwszego
dnia wycieczki był wizyta w plenerowej ekspozycji Muzeum Wojska Polskiego.
Zobaczyliśmy na niej unikatową kolekcje uzbrojenia z okresu od XV do XX wieku.
Prezentowana jest artyleria, sprzęt pancerny, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Po
smacznej obiadokolacji w restauracji ,,Literatka” na Krakowskim Przedmieściu udaliśmy się
na zasłużony odpoczynek do hotelu Ibis na Grochowie.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Parku w Łazienkach Ķrólewskich, letniej
rezydencji króla Stanisława Augusta, które wywarły na nas ogromne wrażenie
pięknym i zadbanym otoczeniem. Wysłuchaliśmy opowieści historycznych i anegdot
związanych z tym miejscem. Zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wodzie,
amfiteatr, Belweder.
Kolejnym punktem zwiedzania był Zamek Królewski, w którym zainteresował nas Pokój
Marmurowy z przepięknymi zdobieniami i iście królewskim przepychem. Zachwycaliśmy się
ogromnymi dziełami Jana Matejki, które mogliśmy podziwiać na żywo, a nie tylko w
podręczniku historii. Ważnym punktem było dla nas odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której
uchwalono Konstytucję 3 Maja w 1791 r. Naszą uwagę zwróciły Komnaty Królewskie,
szczególnie Sala Tronowa Mała i Wielka. Podziwialiśmy też dzieła Rembrandta, Canaletta.
Po intensywnym zwiedzaniu zamku udaliśmy się na posiłek, a następnie pełni wrażeń w
drogę powrotną do domu.
To wszystko pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała
praktycznego wymiaru. Wrażenia oraz wiedza praktyczna z tego wyjazdu jest nieoceniona.Kierownik wycieczki – Krystyna Ciołkowska
Opiekunowie – Agata Bikowska
- Jerzy Bałdyga
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie