• Warsztaty świąteczne

            • Jak bardzo cieszy wspólnie spędzony czas - o tym mogli przekonać się nasi uczniowie podczas warsztatów świątecznych, które odbyły sie 22.12.2022 r.Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć swoj własny stroik.

              Nie zabrakło również Rodziców i Dziadków do pomocy za co serdecznie dziękujemy

              Ogromne podziękowania składamy również pani Kasi za przygotowanie warsztatów i wprowadzenie nas w tej świąteczny nastrój

            • Św. Mikołaj w oczach dzieci

            • Już są! Wyniki II edycji powiatowego konkursu plastyczno-technicznego pt. "św. Mikołaj w oczach dzieci". Jury konkursu miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż napłynęło do nas wiele prac z całego powiatu. Jednak udało się i wyniki przedstawiają się następująco:

              I miejsce:

              Marcelina Zadroga kl.III - SP w Ukcie

              Rafał Bakuła kl. II - SP w Liskach

              II miejsce:

              Tymoteusz Pomianek kl. II - SP w Ukcie

              Amelia Warczak kl. II - SP w Hejdyku

              III miejsce:

              Emilia Skrodzka kl. II - SP nr 1 w Piszu

              Marcelina Filipkowska kl. I - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu

              Wyróżnienie:

              Julia Zawadzka kl. III - SP w Kotle Dużym

              Maria Gołaś kl. II - SP w Hejdyku

              Aleksandra Krom kl. I - SP w Kotle Dużym

              GRATULUJEMY

            • #LaboratoriaPrzyszłości

            • Laboratoria Przyszłości to rządowy program, który realizuje nasza szkoła. Dzięki środkom z #LaboratoriaPrzyszłości szkoła zakupiła między innymi zestawy klocków Korbo, klocki Lego Education Spike, roboty edukacyjne, drukarkę 3D czy aparat i wyposażenie do profesjonalnego robienia zdjęć.

              Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych - do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

            • Mikołajki

            • Idzie Święty z długą siwą brodą,

              A dwaj aniołkowie za ręce go wiodą .

              Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,

              ciastka i cukierki, same smakołyki.

              Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

              Idą i szukają samych grzecznych dzieci.

              Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują bardzo ważnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj. Dzieci piszą do niego listy z prośbą o wymarzony prezent. I w tym roku tradycji stało się zadość. Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnik rozdając dzieciom słodkości. Wszystkie dzieci z ogromną radością, ale i niecierpliwością przywitały w swoich klasach Świętego Mikołaja, który przybył do nich osobiście. Radości i śmiechu było co niemiara. Taki świąteczny dzień pozostanie dzieciom na długo w ich pamięci.

            • Andrzejki

            • Jak szybko ten czas płynie!

              Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

              Uczniowie bawili się świetnie i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów czy losowania imion. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Nie zabrakło także wspólnych tańców i pamiątkowych zdjęć

            • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W tym dniu uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

              W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie klas 0-3 odwiedzili szkolną bibliotekę i wysłuchali kilku pluszowych opowieści o misiach. Dodatkowo obejrzeli Bajkę o Ciepłym i Puchatym- wspólnie wyjaśnialiśmy jakie to są ciepłe i puchate oraz zimne i kolczaste słowa. Mówiliśmy dla siebie tylko dobre słowa. Wszystkim uświadomiło to, że słowa są nieprzewidywalne, mogą sprawiać radość, ale również mogą zranić. Dodatkową atrakcją były zadania z zakodowanymi misiami oraz zabawa „ wyturlaj misia”.

              Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

            • Światowy Dzień Życzliwości

            • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który został zapoczątkowany w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaelem McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem, a Egiptem. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, a dziś obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce od 2006 r. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day.

              Celem tego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

              Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty w stosunku do najbliższych nam osób. Zwykłe miłe słowa mogą odmienić czyjś dzień. Życzliwość nie wymaga specjalnej pory, ani wymuszonych rytuałów - życie na co dzień stwarza wiele sytuacji do okazywania bezinteresownej pomocy, szczerego uśmiechu czy zwykłego pozdrowienia sąsiada.

              Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

              Dzięki życzliwości naszych uczniów, którzy dzielili się swoimi dobrymi uczynkami stworzyliśmy na szkolnym korytarzu Tablicę Życzliwości i Pozdrowień. Dodatkowo w klasach 1-3 wybraliśmy najbardziej życzliwych uczniów

            • "Nie jestem sam, fajną klasę mam"

            • Z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu " Nie jestem sam, fajną klasę mam"

              I miejsce klasa 3b - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piszu

              II miejsce klasa 3 c - Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej

              III miejsce klasa 2 - Szkoła Podstawowa w Liskach

              Gratulujemy

            • Otwórz się na pomoc-przemoc

            • Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu przekazuje do dyspozycji szkół interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej.

              Zadaniem widzów projektu jest pokierowanie losem Antosi – 12 letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. W projekcie przewidziane są 4 możliwe zakończenia – każde z nich zostało skomentowane przez panią psycholog.

              W drugiej części przedstawione są prawdziwe historie nastolatków borykających się
              z problemem przemocy rówieśniczej.

              Wierzymy, że ten projekt pomoże nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się
              z problemem agresji wśród młodzieży.

            • „KAMPANIA POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI”

            • Kampania „Pomarańczowej wstążki” odbywa się co roku w dniach 1-19 listopada.

              Przez 19 pierwszych dni listopada ,,Fundacja PO DRUGIE’’ we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i młodzieży. Na stronie internetowej ,,Fundacji PO DRUGIE’’ można znaleźć informacje na temat Kampanii oraz filmy i scenariusze zajęć.

              Kampania „Pomarańczowej wstążki” rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

              Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

              ,,Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

              PRZEMOC nie jest OZNAKĄ siły lecz SŁABOŚCI !!!!

              Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć żyć w zgodzie widzieć więcej i lepiej.

              Od kilku lat w naszej szkole uczestniczymy w Kampanii Pomarańczowej Wstążki 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

              Z tej okazji ma szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna oraz ANONIMOWA SKRZYNECZKA ZAUFANIA, za pośrednictwem której każdy uczeń może zgłaszać sformułowane prośby, uwagi czy swoje propozycje. W klasach odbyły się pogadanki tematyczne.

              18 listopada 2022 podsumowaliśmy Kampanię. Uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali pomarańczowe wstążeczki wręczone przez nasze wolontariuszki jako symbol przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Uczniowie klas młodzych obejrzeli film o uczuciach, przygotowali również piękne prace plastyczne. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyliśmy taniec przeciwko przemocy wobec dzieci.

              Chętni uczniowie wykonali również prace plastyczne na konkurs organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu „ Jestem przeciwko przemocy i mam prawo do… „

            • Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 .

            • W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało - „Czytanie dla pokoju”.

              Obchody miesiąca bibliotek rozpoczęły się od prezentacji nowości wydawniczych. Zainteresowanych było wielu uczniów, rodziców jak i pracowników szkoły. Wystawiono też na korytarzu szkolnym skrzynkę życzeń czytelniczych, w której uczniowie mogli umieszczać propozycje swoich ulubionych książek i tych które chcieliby mieć w szkolnej bibliotece. 

              W drugim i trzecim  tygodniu odbyła się akcja “ Poranki z książką”. W udział w akcji zaangażowana była cała społeczność szkolna. Dla młodszych uczniów czytał nauczyciel bibliotekarz, pedagog oraz starsi i chętni uczniowie. Młodsi uczniowie mieli możliwość obejrzenia teatrzyku kamishibai, który przez dzieci jest bardzo lubianą formą czytania.

              W miesiąc bibliotek wpisała się też uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Podczas uroczystości dzieci otrzymały  pamiątkowe zakładki do książek oraz wyprawkę czytelniczą  dzięki, której  utrwalą umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu będa czerpać przyjemnośc z samodzielnego czytania.Grono czytelników powiększyło się o  7 nowych osób.

              Następnym bardzo ważnym wydarzeniem miesiąca bibliotek  był udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Uroczystość rozpoczęła się pokazem pięknego czytania, a następnie cała społeczność szkolna kolejny raz biła rekord w czytaniu na przerwie.

              Miesiąc październik pełen był czytelniczych przygód i wyzwań.

               

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22 12-200 Pisz Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś. Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie