31 maja odbyły się zajęcia reintegracyjne prowadzone przez Panią Anię i Panią Monikę w naszej szkole.Dziękujemy za spotkanie z Wami, cieszymy się, że mogłyśmy Was poznać.
Zajęcia reintegracyjne
Powrót do szkoły!!!!
Organizacja pracy w dniu 31.05.2021r.:
Przez pierwsze 4 lekcje będą odbywały się zajęcia warsztatowe z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wg rozpiski:
lekcja 1 - kl. 4+5
lekcja 2 - kl. 7
lekcja 3 - kl. 8
lekcja 4 - kl. 6
Pozostałe lekcje będą odbywały się zgodnie z planem.
Organizacja pracy w dniu 01.06.2021r.:
lekcja 1 we wszystkich klasach- prowadzona przez uczniów klasy 8 i 7
lekcja 2 w klasach 0-3 - gry i zabawy z wychowawcą
od lekcji 2 do 5 zabieramy uczniów klas 4-8 do Escape room wg rozpiski:
lekcja 2 - kl.7
lekcja 3 - kl. 4, 5
lekcja 4 - kl. 6
lekcja 5 - kl. 8
Pozostałe lekcje będą odbywały się wg planu.
Po lekcji 5 niespodzianka dla uczniów przygotowana przez Radę Rodziców i nauczycieli.
Olimpusek-język angielski
W marcu 2021 w naszej szkole 11 uczniów klas I-III brało udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Olimpusek. Niezmiernie miło nam poinformować, ze Martyna Mieczkowska ( klasa II) została laureatką konkursu zajmując 7 miejsce spośród 2040 uczestników.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskania wysokich wyników, w szczególności wielkie brawa dla Martynki
Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa warmińsko-mazurskiego.
W dniu 18 maja br. dwie uczennice z klasy ósmej i opiekun Samorządu Uczniowskiego brali udział w konsultacjach dla województwa warmińsko-mazurskiego w ramach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia organizowanych przez Piotra Mazurka Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem dla województwa warmińsko-mazurskiego.Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.
Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmiemy dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich jest wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.
Tydzień Bibliotek Szkolnych
W dniach 8-15 maja 2021 r. obchodziliśmy TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH w tym roku pod hasłem ,,Znajdziesz mnie w bibliotece".
Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w maju program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. My również włączyliśmy się w te obchody.
Dzieci korzystały bardzo aktywnie z propozycji biblioteki. Uczestniczyły chętnie w zabawach z czytaniem, z wykorzystaniem kart mnemograficznych oraz świetnie się bawiły podczas wykonywania zakładek do książek. Najwięcej radości przyniósł uczniom i nauczycielom “ Piknik czytelniczy”, na którym słuchały z zapartym tchem bajki czytanej przez Panią Dyrektor. Pogoda dopisała dzięki czemu czas na świeżym powietrzu mijał na zabawach z chustą animacyjną i czytaniem ulubionych książek na kocyku. Kolejny dzień upłynął również pod znakiem czytania tym razem z udziałem rodzica - dzieci wysłuchały bajki o złotej rybce, czytanej przez mamę i córkę. Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek to czas z teatrzykiem kamishibai - uczniowie obejrzeli i wysłuchali bajki “ Brzydkie kaczątko”. Natomiast klasy 4-7 wykonały portrety polskich pisarzy i poetów - Patronów roku 2021.
Ósmoklasisto, Ósmoklasistko!!!
Myśląc o swojej przyszłości, o tym, kim chcecie być i gdzie znaleźć miejsce dla siebie na rynku pracy, warto skorzystać z pomocy nauczyciela realizującego doradztwo zawodowe w naszej szkole- panią Edytą Kutyłowską, która posiada bazę z ofertami szkół średnich.
Wiosna z książką
Uczniowie klas 2 wraz z nauczycielem- panią Anną Pieloch wzięli udział w konkursie artystyczno-czytelniczym zorganizowanym przez internetową Księgarnię Tuliszków. https://www.facebook.com/tuliszkow
Motywem przewodnim konkursu był wiersz Doroty Gellner "Wiosenny czarodziej".
Zasady konkursu były proste - należało wykonać klasową pracę plastyczną w dowolnej technice i formie , której tematem będzie wiosna. #wiosnazksięgarniątuliszków
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 10.05.2021r - 31.05.2021 r
Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach, Liski 22, 12-200 Pisz
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
Konstytucja 3 maja
Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją.
2 maja Dzień Flagi
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r.
Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego
Szkolny konkurs matematyczny "KAHOOT!"
Eliminacje klasowe do konkursu odbyły się w dn.26-27.04.2021 r.Finał natomiast 28.04.2021 r. o godz. 7.40. na Meet i stronie Kahoot.it.Formuła konkursu bardzo się uczniom podobała.
Lista zwycięzców:
I miejsce - Adrian Stachelski kl. 7
II miejsce - Patryk Kozikowski kl.6
III miejsce- Zuzanna Nalewajek kl.7
IV miejsce - Marysia Duda kl.5
V miejsce - Wojciech Kozikowski kl.8
Hotelowy tydzień ziemi 2021
Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach przyjmuje wyzwanie od Szkoły Podstawowej im. Św. Maksymiliana Kolbego w Kotle Dużym.
W ciągu 48 godzin posadź drzewo na terenie przestrzeni szkolnej!
Szkoła Podstawowa w Liskach typuje do podjęcia wyzwania:
Szkołę Podstawową w Jeżach
Szkołę Podstawową nr 2 w Piszu
My sadzimy drzewa- posadź i Ty!
Posadźcie drzewo w okolicy szkoły i wytypujcie kolejne szkoły do wyzwania. Napiszcie również jakie drzewo wybraliście i jego krótką historię.
Pani dyrektor wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego posadziła na terenie szkoły wierzbę płacząca.
Wierzba płacząca to drzewo o szerokiej, gęstej i regularnej koronie. Gałęzie długie, wiotkie i zwisające. Liście długie, wąsolancetowate na końcu zaostrzone, osadzone na krótkim ogonku. Kora szaro-brązowa.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO. Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
W naszej szkole staramy się aktywnie propagować ideę czytelnictwa wśród dzieci i promować model spędzania czasu wolnego z książką, dlatego też nasza szkoła postanowiła włączyć się do świętowania. W związku z tym zorganizowano akcję pod hasłem "Zdjęcie z książką". Dobrze jest widzieć, jak nasi uczniowie i ich rodziny stają się aktywnymi czytelnikami. Obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy oraz wiele satysfakcji.
Kondolencje
Z przykrością informujemy, że zmarł pan Zenon Włodkowski były dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałęczynie, Filia Szkoły Podstawowej w Liskach.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Corocznie 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, obecnie jednego z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie będą celebrować to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Nasza szkoła również włącza się do akcji.
Apelujemy do wszystkich:
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, 2 kwietnia bądź niebieski.....
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w naszą niebieską akcją.
"Bezpieczni w sieci"
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Natalia Lipińska (kl. III) zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w ramach konkursu "Bezpieczni w sieci".
W rywalizacji wzięło udział 174 uczniów z: 10 przedszkoli, 28 szkół podstawowych 10 szkół średnich oraz 2 szkół o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tydzień Patriotyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych"
W roku szkolnym projekt edukacyjny Tydzień Patriotyczny "Tropami Żołnierzy Wyklętych" był realizowany w dniach 1-5 marca 2021.Ze względu na zdalne nauczanie wyglądało to trochę inaczej niż zwykle.Harmonogram, zadania, regulaminy konkursów oraz wszelkie inne działania odbywały się za pośrednictwem platformy GSuite.Uczniowie klas 0-VIII chętnie uczestniczyli w wykonywaniu zadań.Klasy I-III wykonały piękne plakaty patriotyczne.Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło 8 marca 2021 r.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Konkurs historyczny
Klasy IV-VI
I miejsce-Nikola Mieczkowska kl.6,Tomasz Pachucki kl.4
II miejsce- Filip Lipiński kl.6, Gabriel Zuzga kl.6, Łukasz Szczech kl.4
III miejsce- Daniel Wnęta kl.6
Klasy VII-VIII
I miejsce-Anna Kopytek kl.8
II miejsce- Maria Gutowska kl.7
III miejsce- Fabian Bogdański kl.8,Natalia Majewska kl.8,Zuzanna Nalewajek kl.7
Konkurs literacki "Opowiadanie twórcze "
Klasy IV-VI
I miejsce-Gabriel Zuzga kl.6
II miejsce- Joanna Duda kl.4
III miejsce- Nikola Mieczkowska kl.6
Klasy VII-VIII
I miejsce-Sara Jakubowska kl.8,Zuzanna Nalewajek kl.7
II miejsce- Izabela Pieloch kl.7
III miejsce- Fabian Bogdański kl.8,Wiktoria Gnatowska kl.7
Stowarzyszenie Zrozumieć Zespół Aspergera
Wnioski i oświadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
Archiwum Aktualności