3.....2.....1.....0...... START!!!
Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2024/2025 już wybrzmiał.To będzie wspaniały rok
3.....2.....1.....0...... START!!!
Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2024/2025 już wybrzmiał.To będzie wspaniały rok
21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele.W naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się o godzinie 8.00. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Dyrektor. Jako pierwsi swoje świadectwa odebrali uczniowie klas 0-III. Następnie klasy IV-VIII.Kolejnym punktem harmonogramu było wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce,świadectw z czerwonym paskiem oraz wyróżnienia.Rodzice otrzymali od Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne, Podziękowania za współpracę w roku szkolnym. Kolejnym punktem zakończenia było przedstawienie pożegnalne przygotowane przez klasę VIII. Były podziękowania, kwiaty,łzy wzruszenia.Nie mówimy im "żegnajcie", ale "do zobaczenia" w innych miejscach i sytuacjach.Do zobaczenia we wrześniu!!
Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach zainspirowało firmę Gemmi do zasponsorowania strojów piłkarskich dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Liskach. Dnia 13 czerwca otrzymaliśmy piękne uniformy od sponsora. następnie już 14 czerwca wystąpiliśmy w Turnieju Piłkarskim w Kotle dużym gdzie zajeliśmy II miejsce.
W ramach programu “Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka” nasza szkoła zorganizowała szereg akcji, które miały na celu promocję czytelnictwa oraz rozwijanie pasji literackich wśród uczniów.
W dniach od 3 do 7 czerwca w naszej bibliotece odbyła się akcja pod nazwą "W bibliotece damy ci spokój". Wydarzenie to skierowane było do najmłodszych czytelników i miało na celu zachęcenie dzieci do spędzania czasu w bibliotece oraz promowanie słuchania audiobooków jako alternatywy dla tradycyjnego czytania książek.
Każdego dnia przez tydzień dzieci mogły przychodzić rano do biblioteki, gdzie czekały na nie wygodne pufy i ciepła atmosfera. Następnie rozpoczynało się wspólne słuchanie audiobooków z ulubionymi bajkami. Dzieci miały możliwość wygodnego ułożenia się na pufach i wsłuchiwania się w historie opowiadane przez profesjonalnych lektorów. W trakcie tygodnia, dzieci miały okazję posłuchać takich bajek jak "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna" oraz wielu innych klasycznych opowieści. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci.
W dniu 10 czerwca nasza biblioteka zorganizowała akcję pod nazwą "Loteria w bibliotece", której celem było zachęcenie uczniów do odkrywania nowych książek i rozwijania pasji czytelniczej. Akcja rozpoczęła się przed lekcjami, kiedy to uczniowie zaczęli przychodzić do biblioteki i losować karteczki z numerami. W bibliotece zapanowała radosna atmosfera, a uczniowie z ciekawością sprawdzali, jakie kategorie książek im przypadły. Cytaty na losach wzbudzały zainteresowanie i stanowiły inspirację do czytania. Następnie uczniowie, kierując się do odpowiednich kategorii, wymieniali swoje losy na książki. Wystawa książek była starannie przygotowana, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony uczniów. Każdy uczestnik znalazł coś interesującego dla siebie, co dodatkowo podkreśliło różnorodność oferty naszej biblioteki.
Zadanie polegało na przygotowaniu plakatu, nawiązującego do strony startowej popularnej platformy streamingowej z filmami i serialami czyli Netflixa. Książki znajdujące się na plakacie miały zaś być polecane przez czytelniczki i czytelników. Wykorzystaliśmy wyniki ostatnich Wyborów Książek, które przeprowadziliśmy w naszej szkole i oto są efekty.Plakat zawisł w szkolnej bibliotece i zachęca do wypożyczania tego, co sami czytają nasze uczennice i nasi uczniowie. W bibliotece powstała dodatkowo wystawa książek polecanych przez uczniów i najczęściej wypożyczanych w bibliotece.
W naszej szkole akcja Klubu Pożeraczy Książek, spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Uczestnicy Klubu przeczytali po pięć książek, wybierając tytuły, które ich najbardziej interesowały. Każdy z uczniów miał swobodę w wyborze lektur, co sprawiło, że czytanie stało się dla nich prawdziwą przyjemnością.Oprócz czytania, uczniowie realizowali dwa wyzwania związane z literaturą. Zadania te były różnorodne i kreatywne, m.in. tworzenie ilustracji do ulubionych książek, pisanie recenzji. Dzięki temu uczniowie mogli w pełni zaangażować się w świat literatury i rozwijać swoje umiejętności twórcze. Akcja Klubu Pożeraczy Książek okazała się dużym sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 28 uczniów, którzy z entuzjazmem podeszli do wyznaczonych zadań. Wielu z nich odkryło nowe, fascynujące książki i poszerzyło swoje horyzonty czytelnicze.
29 maja 2024 w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Była to inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa i biblioteki szkolnej, poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzację zasad wyborów. Zostały one starannie zaplanowane i zorganizowane. Poprzedziła je akcja informacyjna dotycząca tej inicjatywy. W wyznaczonym dniu, uczniowie przychodzili do lokalu wyborczego, który znajdował się w szkolnej bibliotece. Lokal został przygotowany zgodnie z zasadami wyborów – z urną wyborczą, stanowiskiem komisji wyborczej oraz odpowiednio przygotowanymi kartami do głosowania. Każdy uczeń mógł anonimowo wrzucić do urny kartę, na której wpisywał od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytał w ostatnim czasie. Nadzór nad przebiegiem głosowania sprawowała szkolna komisja wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie oraz bibliotekarz.
Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem uczniów, którzy chętnie angażowali się w głosowanie i dzielili swoimi ulubionymi książkami. Dzięki temu wydarzeniu udało się nie tylko promować czytelnictwo, ale również wprowadzić elementy edukacji obywatelskiej i wzmacniać więzi w społeczności szkolnej.
3 czerwca 2024 r. klasy 0-III, VI-VII uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Kolna. Była to kolejna wycieczka organizowana w bieżącym roku szkolnym, druga w drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych podczas wspólnej zabawy na sali zabaw Green Factory, a następnie obejrzenie spektaklu teatralnego kl.0-III "Piotruś Pan", kl.VI-VIII "Zemsta" w Domu Kultury w Kolnie.Grupom podobały sie przedstawienia i wspólny wyjazd.
Dnia 6 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się XXVII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego “Zostań Mistrzem Ortografii”. Celem konkursu było wyłonienie Mistrzów Ortografii w kategorii klas siódmych i ósmych.
W konkursie wzięło udział 7 szkół z Gminy Pisz. W kategorii klas siódmych-12 uczniów, w kategorii klas ósmych - 8 uczniów. Swoimi zdolnościami ortograficznymi uczestnicy mogli wykazać się podczas pisania dyktanda. Tradycyjnie jak co roku przygotowanego przez Panią metodyk języka polskiego Marlenę Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Następnie prace uczniów zgodnie z Regulaminem zostały sprawdzone przez Komisję, w której skład weszli nauczyciele języka polskiego z poszczególnych szkół. Komisja wyłoniła w każdej grupie trzy najlepiej napisane dyktanda.
Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:
Klasa VII
I miejsce -Bianka Kołdys (76,5 pkt.) Szkoła Podstawowa nr 4 w Piszu.
II miejsce- Maja Żurawska (62 pkt.) Szkoła Podstawowa nr 4 w Piszu.
III miejsce - Maja Murach (61 pkt.) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu.
Klasa VIII
I miejsce - Oliwia Pyczkowska (52 pkt.) Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu.
II miejsce- Bianka Obrycka (42,5 pkt.) Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu.
III miejsce - Andżelika Filipkowska (34 pkt.) Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym.
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i pracę w Komisji oraz zaprosiła do uczestnictwa w kolejnej edycji za rok.
Swoimi wrażeniami po napisanym dyktandzie uczniowie mogli podzielić się przy słodkim poczęstunku.Słodki poczęstunek Gościom zapewnili Rodzice uczniów kl. 4-6.
Wydatki poniesione na organizację konkursu i nagrody były finansowane przez indywidualnych sponsorów.
21 maja 2024 r. troje uczniów klasy 3 naszej szkoły wzięło udział w IX edycja Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych o tytuł „ Małego Ratownika” poświęcona pamięci Ernesta Banacha. Celem Konkursu było propagowanie idei udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia utraty zdrowia i życia, rozwijanie empatii w stosunku do osób potrzebujących pomocy oraz również kultywowanie pamięci młodego bohatera Ernesta. W zmaganiach konkursowych wystartowały trzyosobowe drużyny dzieci z klas I – III z 9 szkół podstawowych gminy Pisz. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej w postaci testu oraz praktycznej – mającej na celu zaprezentowanie przez drużyny umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach. Uczniowie wrócili bez medalu ale pełni nowych wrażeń.
24 maja br. drużyna z klasy trzeciej reprezentowała naszą szkołę na zawodach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które były organizowane w trakcie Benefisu Ernesta. Trzecioklasiści dzielnie uczestniczyli w wielu trudnych konkurencjach i radzili sobie wspaniale.
29 maja 2024 w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Była to inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa i biblioteki szkolnej, poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzację zasad wyborów. Zostały one starannie zaplanowane i zorganizowane. Poprzedziła je akcja informacyjna dotycząca tej inicjatywy. W wyznaczonym dniu, uczniowie przychodzili do lokalu wyborczego, który znajdował się w szkolnej bibliotece. Lokal został przygotowany zgodnie z zasadami wyborów – z urną wyborczą, stanowiskiem komisji wyborczej oraz odpowiednio przygotowanymi kartami do głosowania. Każdy uczeń mógł anonimowo wrzucić do urny kartę, na której wpisywał od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytał w ostatnim czasie. Nadzór nad przebiegiem głosowania sprawowała szkolna komisja wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie oraz bibliotekarz.
Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem uczniów, którzy chętnie angażowali się w głosowanie i dzielili swoimi ulubionymi książkami. Dzięki temu wydarzeniu udało się nie tylko promować czytelnictwo, ale również wprowadzić elementy edukacji obywatelskiej i wzmacniać więzi w społeczności szkolnej.
23 maja 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej im Ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyła się akcja czytelnicza pod hasłem "Czytanie na polanie". Wydarzenie miało miejsce na szkolnej “polanie”, gdzie uczniowie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, zanurzając się w świecie książek.
Uczniowie , przynosząc swoje ulubione książki, rozłożyli kocyki na trawie i w pełni oddali się lekturze. Mieli możliwość wyboru dowolnych książek, co sprzyjało indywidualnym zainteresowaniom i promowaniu nawyku samodzielnego czytania. Wspólne czytanie na świeżym powietrzu nie tylko zachęcało do czytania, ale również tworzyło przyjazną atmosferę i integrację między uczniami.
Dla młodszych dzieci 0-3, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem, przewidziano dodatkową atrakcję. Nauczyciel bibliotekarz czytał im bajki, wprowadzając najmłodszych w magiczny świat literatury. Dzięki temu młodsze dzieci mogły doświadczyć radości płynącej ze słuchania opowieści, co z pewnością wpłynęło na ich zainteresowanie książkami.
Akcja "Czytanie na polanie" zakończyła się sukcesem, przynosząc radość wszystkim uczestnikom. Wspólne czytanie na świeżym powietrzu okazało się doskonałą formą spędzania czasu oraz skutecznym sposobem na promocję czytelnictwa wśród dzieci. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia staną się tradycją w naszej szkole, zachęcając coraz więcej uczniów do regularnego sięgania po książki.
Informacja o dofinansowaniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla naszej szkoły.
10 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyła się konferencja Szkół Promujących Zdrowie z udziałem Pana Radosława Grussa, kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, który wygłosił referat pod tytułem „Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży”.
Spotkanie rozpoczęło się muzycznym występem uczniów, następnie dyrektor i jednocześnie koordynator zespołu do spraw promocji zdrowia Bożena Dębska przybliżyła ideę programu Szkoły Promującej Zdrowie oraz przedstawiła drogę szkoły w ubieganiu się o wojewódzkie i krajowe certyfikaty. Konferencja została podsumowana przez rejonowego koordynatora programu Szkoła Promująca Zdrowie z Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku Panią Anetę Dubielewską. Głos zabrał również Burmistrz Pisza Pan Dariusz Kiński.
W spotkaniu wzięli udział dyrektor Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu Pani Barbara Milewska, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piszu Pani Agnieszka Karmowska, osiem szkół powiatu piskiego reprezentowanych przez dyrektorów lub delegowane osoby oraz przedstawiciele rodziców i nauczycieli. W konferencji wzięło udział w sumie 25 uczestników. Miłym akcentem na jej zakończenie były rozmowy przy przygotowanym przez społeczność szkolną poczęstunku.
Dnia 25 kwietnia 2024 r odbyły się XXV jubileuszowe Wiosenne Biegi Przełajowe Szkół wiejskich Gminy Pisz. Startowało w nich pięć placówek szkolnych oraz kategoria OPEN
Zawody zostały przeprowadzone w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz w kategorii open z podziałem na kobiety i mężczyzn. Ogółem do biegów zgłosiło się 121 uczestników. Rozdzielono nagrody dla każdego startującego zawodnika oraz za zajęte miejsca w klasyfikacji drużynowej.
Klasyfikacja drużynowa:
Lista sponsorów i zaproszonych gości na XXV Biegi Przełajowe Szkół Wiejskich Gminy Pisz.
Sponsorzy:
Zaproszeni goście:
Należą się podziękowania Dyrektor Szkoły, zaangażowanym nauczycielom i obsłudze za organizację i włożoną pracę.
Uprzejmie informujemy, że akcja ekologiczna WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI może trwać w Państwa szkole najpóźniej do dnia 24.05.2024 natomiast odbiór zebranego sprzętu jest zaplanowany na 27.05.2024.
W związku ze zwiększoną, w ostatnim czasie, liczbą kradzieży rowerów (także spod szkół) w załączeniu pismo Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, podinsp. Jacka Kępińskiego z apelem do uczniów, ich rodziców, ale także do nauczycieli, by zabezpieczali swoje jednoślady.
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.
W związku z tym świętem oraz przypadającym na 2 maja świętem Flagi uczniowie naszej szkoły 30.04.2024 r. uroczyście rozpoczęli Akademię z okazji tych świąt polonezem zatańczonym przez całą społeczność szkolną.Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę “Witaj majowa jutrzenko”.29.04 uczniowie klas 4-8 grali w grę terenową "Gra o Konstytucję".
Powered by aSc EduPage