• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            •   29 września  obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie to jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 i obchodzony jest w dniu urodzin Janiny Porazińskiej patronki tego święta. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a w rolę czytających  w naszej szkole wcieliły się : pani bibliotekarka i nauczycielka j.polskiego oraz uczennica klasy 8.

                Nasza szkoła świętowała ten dzień na wiele różnych sposobów - przygotowano gazetkę na korytarzu szkolnym z informacjami o tym święcie. Najmłodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego bajkę czytała starsza koleżanka z klasy 8,dla uczniów  klas 1-3 czytała pani bibliotekarka natomiast starszym nauczycielka j. polskiego. Dzieci mogły też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i poznać nowe propozycje, związane z zainteresowaniami. Otrzymały kolorowanki z  bohaterami ulubionych bajek.

                Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicami.

               

            • Dzień Przedszkolaka

            • 22.09.2023 r. dzieci z  kl."0" miały swoje święto "Dzień Przedszkolaka".Święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.Były gry, zabawy, jedzenie lodów.  

            • "Sprzątanie Świata" Pisz, Zbiórka Kasztanów dla Marcelinki

            • 22 września w godzinach 11.50-12.35 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w "Sprzątaniu Świata" Pisz i jednocześnie wezmą udział w akcji "Zbiórka Kasztanów dla Marcelinki" z Pisza.Uczniowie będa podzieleni na grupy i każda z nich będzie sprzątać swoje wyznaczone miejsce na terenie Lisek.Natomiast uczniowie klas IV,V,VI z nauczycielem wf-u będą zbierać kasztany.Zostaną one przekazane Koordynatorowi całego przedsięwzięcia – st. asp. Adamowi Trzonkowskiemu.Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki Marcelinki z Pisza.

              Na zakończenie uczniowie worki ze śmieciami zostawią przy przystanku skąd zostaną zabrane.

              Każdy uczeń dostał takze posiłek złożony z owoców, bułki i wody.Środki na ten cel przekazała Gmina Pisz. 

            • Międzynarodowy Dzień Kropki

            • Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci. Zwróćmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci. Często z ust młodych ludzi słyszymy: Jestem do niczego, nic nie potrafię, niczego nie umiem zrobić dobrze. Nie pozwólmy na to, by dzieci w to uwierzyły. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki, który odbył sie w naszej szkole 15 września będzie dniem zmiany. Dniem, w którym skupimy się na rzeczach, w których nasi uczniowie są dobrzy, a także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało im radość.

            • 76 rocznica urodzin Patrona

            • 9 września, delegacja nauczycieli ze szkoły w Liskach, wzięła udział w uroczystości 76-tej rocznicy narodzin patrona naszej szkoły,bł.ks Jerzego Popiełuszki, w jego rodzinnej parafii w Suchowoli. Wraz z rodziną księdza, przedstawicielami lokalnych władz i delegacjami szkół im. ks. Popiełuszki, oraz tamtejszych mieszkańców, wspominaliśmy życie i posługę naszego orędownika.Modliliśmy się wspólnie podczas Eucharystii, sprawowanej przez biskupa podlaskiego. Wzięliśmy też udział w przepięknym koncercie:" Psalmy pokoju i miłosierdzia ", który był duchową ucztą dla nas słuchających. Bł. księże Jerzy Popiełuszko! Wstawiaj się za nami w Niebie?

            • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

            • 8 września odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy - kl.0-III i IV-VIII.Akcję poprowadziły nauczycielka biblioteki i nauczycielka języka polskiego.Przeczytały fragment powieści i krótko opowiedziały treść książki.

              – To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

               

            • Laboratoria Przyszłości

            • W czwartek, 7 września 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży - "Laboratoria Przyszłości".W ramach tematu zajęć "Odkryj szkolne moce" uczniowie posługiwali się długopisami 3D, okularami VR, drukarką 3D, mikrokontrolerami.

            • Zaproszenie na Konferencję Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych, 19 września 2023 r.

            • Szanowni Państwo!

              Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zapraszają na Konferencję Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych. Podczas wydarzenia poznamy laureatów konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP – II Edycja”, porozmawiamy o wzrastającym zaangażowaniu młodych w życie publiczne w szczególności w kontekście działań rządu takich jak wzmacnianie młodzieżowych rad przy JST czy wprowadzenie Funduszu Młodzieżowego.

              Kiedy?
              19 WRZEŚNIA 2023 r. godz. 12:00-18:00

              Gdzie?
              Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przy al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie

              Co planujemy w trakcie Konferencji?

              - panele dyskusyjne nt. aktywności młodzieży w życiu publicznym

              - warsztaty

              - gala konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP”

               

              Jak się zapisać?
              Zapisy przez formularz internetowy: https://konferencjakprm.webankieta.pl 

              ARKADIUSZ LECH
              asystent dyrektora
              Wydział Programowania, Analiz i Dialogu Obywatelskiego
              Departament Społeczeństwa Obywatelskiego

            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

            • 23 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele.W naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się o godz. 8.00.Zakończenie roku rozpoczęło się odtańczeniem Poloneza przez uczniów klasy VIII.Następnie nastąpiło przekazanie sztandaru.Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała  pani Dyrektor. Jako pierwsi swoje świadectwa odebrali uczniowie klas 0-III.Następnie klasy IV-VIII. Były podziękowania, kwiaty,łzy wzruszenia.Nie mówimy im "żegnajcie", ale "do zobaczenia" w innych miejscach i sytuacjach.Kolejnym punktem harmonogramu było wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce,świadectw z czerwonym paskiem oraz wyróżnienia.Rodzice otrzymali od Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne, Podziękowania za współpracę w roku szkolnym.Do zobaczenia we wrześniu!!

            • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023 r.

            • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023 r.

              8.00 - rozpoczęcie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023

              polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII,

              wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego,

              uroczyste przekazanie sztandaru kl.VII,

              zabranie głosu przez panią Dyrektor i wręczenie wyróżnień ,nagród uczniom klas I-VIII, listów gratulacyjnych i podziękowań Rodzicom,

              zabranie głosu przez Rodziców klasy VIII,

              wręczenie upominków klasie VIII przez klasę VII.

              8.45-9.30 - zakończenie uroczystości i rozejście do klas z wychowawcami, rozdanie świadectw, spotkanie pożegnalne uczniów klasy VIII i VII.

              9.30-10.00 - orientacyjny powrót uczniów do domu.

            • "Czytanie na polanie"

            • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Czytanie na polanie”. Plenerowa akcja czytelnicza odbyła się 15 czerwca 2023 r. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie z klas 0 – VIII. Na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody uczniowie czytali przyniesione ze sobą książki. Ta nowa, ciekawa forma pracy z czytelnikiem sprawiła uczestnikom wiele radości. Z pewnością „Czytanie na polanie” na stałe zagości w działalności naszej biblioteki

              #czytanienapolanie

            • Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Liskach

            • 12 czerwca 2023 r. był dla uczniów klasy 0, 1, 2 i 3 dniem warsztatów kulinarnych. Uczniowie wraz z wychowawczyniami wybrali się do świetlicy w Liskach na spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Liskach, gdzie odbyła się kulinarna lekcja.

              Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, z czego powstaje ciasto na ,,lisie kołacze” i jak odpowiednio dobierać składniki, aby kołacz był smaczny. Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wyrabianie ciasta oraz komponowanie własnego kołacza, a później degustacja. Warsztaty podsumować można jako smaczne i atrakcyjne dla dzieci.

              Serdeczne podziękowania dla Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach za organizację warsztatów

            • Wycieczka do Ełku kl. I-III

            • 7 czerwca 2023 r. w piękny, słoneczny dzień 29 uczniów z klas 0 -III wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Ełku. Pierwszą atrakcją było odwiedzenie kina Planet Cinema i obejrzenie filmu „Super Mario Bros”. Następnie udalismy się do Muzeum Historycznego w Ełku, gdzie odbyły się warsztaty na temat kolei.

            • XXVI Gminny Konkurs Ortograficzny “Zostań Mistrzem Ortografii” Liski 2023

            •  Dnia 7 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyła  się XXVI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego “Zostań Mistrzem Ortografii”. Celem konkursu było wyłonienie Mistrzów Ortografii w kategorii klas siódmych i ósmych.

                 W konkursie wzięło udział 6 szkół z Gminy Pisz. W kategorii klas siódmych-8 uczniów, w kategorii klas ósmych - 14 uczniów. Swoimi zdolnościami ortograficznymi uczestnicy mogli wykazać się podczas pisania dyktanda. Tradycyjnie jak co roku przygotowanego przez Panią metodyk języka polskiego Marlenę Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Następnie prace uczniów zgodnie z Regulaminem  zostały sprawdzone przez Komisję, w której skład weszli nauczyciele języka polskiego z poszczególnych szkół. Komisja wyłoniła w każdej grupie trzy najlepiej napisane dyktanda.

              Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

              Klasa VII

              I miejsce -Maja Murach (91,5 pkt.) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu.

              II miejsce- Dominik Ciborowski (57,5 pkt.) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu.

              III miejsce - Bianka Obrycka (55,5 pkt.) Szkoła Podstawowa  nr 1 w Piszu.

              Klasa VIII

              I miejsce - Emilia Gołubowska (92 pkt.) Szkoła Podstawowa  nr 1 w Piszu.

              II miejsce- Nikola Filipkowska (85 pkt.)  Szkoła Podstawowa  nr 4 w Piszu.

              III miejsce - Zuzanna Wójcicka (76 pkt.) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu.

                Z ramienia organu prowadzącego w konkursie uczestniczyła Dyrektor ZEOSiP-u Pani Barbara Milewska, która wręczyła nagrody zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za  udział.

                Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i pracę w Komisji oraz zaprosiła do uczestnictwa w kolejnej edycji za rok.

                Swoimi wrażeniami po napisanym dyktandzie uczniowie mogli podzielić się przy słodkim poczęstunku.Słodki poczęstunek Gościom zapewnili Rodzice uczniów kl. 6-7.

                Nagrody rzeczowe, książkowe i dyplomy zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły im.ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach i innych sponsorów.

            • XIX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza

            • Reprezentanci naszej szkoły wygrali XIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza, pokonując w grupowej rywalizacji uczniów podstawówek z Hejdyka, Kotła Dużego i Uścian.

              Turniej piłkarski organizowany przez Szkołę Podstawową w Kotle Dużym od lat jest ostatnim sportowym akcentem roku szkolnego z udziałem uczniów wiejskich szkół z gminy Pisz. Zmagania sześcioosobowych drużyn odbywają się na naturalnym boisku zbliżonym wielkością do orlika, a młodym piłkarzom i piłkarkom, których także nie brakuje, nie można odmówić zaangażowania godnego największych piłkarskich stadionów na świecie.

            • Narodowy Fundusz Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie

            • Od 1 czerwca b.r. w całym kraju rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku 12 i 13 lat przeciwko wirusowi HPV. Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV. HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe. Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka, dlatego tak ważne jest żeby informacja na ten temat dotarła do jak największej liczby rodziców i opiekunów. 

            • Festyn Rodzinny - Liski 2023 r.

            • Organizacja Festynu Rodzinnego

              I.Organizatorzy

              1.Szkoła Podstawowa im.ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach

              2. Sołtys Sołectwa Liski – Małgorzata Truszkowska

              3.Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach

              4.We współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Liskach oraz Komendą Powiatową Policji w Piszu.

              II.Cel

              1. Integracja lokalnej społeczności,
              2. propagowanie aktywnego trybu życia.

              III.Termin, miejsce,harmonogram

              Festyn odbędzie się w dniu  03  czerwca 2023  r. w godzinach 10.00 – 14.00  na terenie boiska Szkoły Podstawowej w Liskach.

              Oprawa muzyczna i nagłośnienie – Pan Jacek. Z. 

              Harmonogram:

              10.00 – 14.00 – korzystanie bezpłatne ze zjeżdżalni dmuchanej; 

              – korzystanie bezpłatne z poczęstunku i napojów;

              – możliwość obejrzenia wozu strażackiego i jego wyposażenia przy stoisku OCHOTNICZEJ     STRAŻY POŻARNEJ

              – możliwość obejrzenia wozu policyjnego i jego wyposażenia przy stoisku POLICJI

              11 – 14 – przejażdżki kucykami dla chętnych;

              10.30 – 11.00 i co pół godziny – wykonywanie odlewów gipsowych i robienie wielkich baniek 

              mydlanych (Pani Gabriela M.);

              11.30 – 12.00 – malowanie farbami na folii ( Pani Anna P. i Pani Agata B.)

              Konkursy z nagrodami

              10.30 – 11.00  oraz 12.30 – 13.00 – konkurencje strażackie

              10.00 – 10.30; 11.00 – 11.30; 12.30 – 13.00  – gry i zabawy sportowe   ( Pan Jerzy B.  i Pani Justyna W.; Pani Krystyna C.)

              10.30 – 11.00; 12.30 – 13.00 –  Escape room – rozwiązywanie zagadek ( Pan Marek K., Pani Małgorzata G., Pani Anna P.)

              12.00 – 12.30;  13.00 – 13.30 –  tańce i zabawy z animatorem kultury

              IV.Sponsorzy:

              1. Poseł na Sejm RP – Jerzy Małecki – nagrody rzeczowe i wkład finansowy
              2. Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski – nagrody rzeczowe
              3. Ośrodek Profilaktyki i terapii Uzależnień w Piszu – Urszula Zduńczyk – nagrody rzeczowe
              4. Piski Dom Kultury w Piszu – Katarzyna Sobiech – praca animatora kultury 
              5. Prezes Zarządu Grupy Agrocentrum w Kałęczynie – Stanisław Pietruszyński – wkład finansowy
              6. Radny Gminy Pisz – Wiesław Rutkowski – wkład finansowy
              7. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach – wkład finansowy
              8. Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach – wkład rzeczowy (gofry, ciasto, kołacze)
              9. GEMMI Development Sp. z o.o. – wkład finansowy
              10. PIB Sp. z o.o. Hurtownia Mięsa i Wędlin – wkład rzeczowy (kiełbasa)
              11. Piekarnia Piątnica (ZPC Piątnica – Leszek Kosakowski, Grzegorz Karwowski) – wkład rzeczowy (bułki)
              12. Firma DE HEUS – nagrody rzeczowe
              13. Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. – nagrody rzeczowe
              14. Indywidualni sponsorzy – Małgorzata Kozikowska – wkład finansowy 
              15. Indywidualni sponsorzy – Waldemar Laszczkowski – wkład finansowy

              Sprawozdanie z Festynu Rodzinnego

              Festyn rodzinny jest imprezą, która już mocno wpisała się w tradycje naszej szkoły i miejscowości. 3 czerwca 2023 r. na terenie pięknej posesji przy szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się kolejny już III Festyn Rodzinny. Bogaty program festynu sprawił, że boisko zapełniło się tłumem ludzi. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, młodzieży oraz propagowanie aktywnego trybu życiu. Na gości czekało mnóstwo atrakcji.

              Gry i zabawy ruchowe zostały przygotowane przez nauczycieli i animatora Piskiego Domu Kultury. Uczniowie wraz z rodzicami zmagali się w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Zwycięzcy nagradzani byli wspaniałymi nagrodami pozyskanymi od sponsorów imprezy. Błysk w oczach wywołał wjazd wozu strażackiego z OSP w Liskach. Dzieci mogły zobaczyć jego wyposażenie jak i pokaz umiejętności strażackich. Była też niepowtarzalna okazja do rozmowy z przedstawicielami policji z Pisza i również obejrzenia wozu policyjnego. Niecodzienną darmową atrakcja były zamki dmuchane, przejażdżka kucykami, puszczanie wielkich baniek mydlanych. Dzieci miały też okazję wykazania się w naukowym Escape roomie.

              Wsparcie dla podniebienia zapewniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lisek. Były domowe wypieki, kołacze, ciasto czy grillowana kiełbasa. 

              Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach, Sołtys Sołectwa Liski – Małgorzata Truszkowska, Koło Gospodyń  Wiejskich w Liskach przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Liskach i Komendą Powiatową Policji w Piszu.

              Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Te chwile, ugruntują nas dorosłych w przekonaniu, że warto poświęcić czas, energię dla dobra dzieci, ich radości i uśmiechu.

              Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

               

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach
      • (+87) 423-22-90
      • Liski 22 12-200 Pisz Poland
      • mgr Bożena Anna Dębska
      • 530 530 095
      • Stosownie do treści art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku (Dz. U. 2018, poz. Nr 1000 ze zm.) informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Ks.Jerzego Popiełuszki w Liskach na Inspektora Ochrony Danych osobowych wyznaczony został Pan Waldemar Hypś. Z inspektorem ochrony danych osobowych mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres Administratora.
    • Logowanie